Menu
نویسنده مطلب : امین جباری اصل

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی مدیریت منابع‌: استهلاک و پرورش منابع


مناطق مرزی در کشور ما، عموما جزو مناطق محروم و پرخطر به حساب می‌آیند. ایجاد مناطق آزاد تجاری در این محل‌ها، باعث رونق و آبادانی این مناطق شد که نمونه ای از پرورش هوشمندانه منابع یک کشور است.

■ در موضوعاتی مثل سئو، معمولا به دنبال آخرین اطلاعات و تکنیک‌ها هستیم. محتوایی که امروز منتشر شده، ارزشمندتر از محتوای چند هفته و چند ماه قبل در نظر گرفته می‌شود. اخیرا مطلبی با عنوان چک لیست همیشه به‌روز سئو را خواندم که در کنار پوشش گسترده موضوعات، دغدغه مخاطبان برای دسترسی به آخرین اطلاعات این حوزه را هم در نظر گرفته بود و از بروزرسانی محتوا به شکل هوشمندانه‌ای برای پرورش این منبع استفاده می‌کرد. درحالی که بروزرسانی محتوا را بیشتر ابزاری برای جلوگیری از استهلاک محتوا می‌شناسیم.

■ هر از چند گاهی شاهد این هستیم که متمم در ازای یک یا دو ساعت از دسترس خارج شدن سایت و یا کند عمل کردن آن، یک تا دو روز به مدت اعتبار متممی هم اضافه می‌کند. این اقدام نمونه کاملی از پرورش هوشمندانه اعتمادی است که بین متمم و اعضای آن ایجاد شده است.

■ ست گادین در کتاب مهره حیاتی از خانم سانی بیتس به عنوان یک اترنت و شبکه انسانی یاد می‌کند. (سابت خانم سانی بیتس)

خانم بیتس به واسطه اداره یک موسسه کاریابی، ارتباط نزدیکی با بسیاری از مدیران رده بالای شرکت‌های بزرگ به دست آورده بود. امروز ایشان با بهره گیری از این دامنه گسترده ارتباطی،‌ به افراد و مجموعه‌های مختلف برای برقراری ارتباط با با افراد مهم و تاثیرگذار در صنایع مختلف کمک می‌کنند. ست گادین جادوی این توانمندی را در این می‌بیند که با هر ارتباط جدیدی که برقرار می‌شود، شبکه بزرگتر می‌شود و با افزایش گستره آن، ارزش آن چند برابر می‌شود.

■ پرورش منابع برای من یادآور مفهوم کامودیتی است. هر گام برای پرورش منابع، آنها را از کامودیتی دورتر می‌کند و دست ما در ارزش گذاری و فروش آن بازتر‌ می‌شود. کامنت‌های این درس هم نمونه‌های خوبی از پرورش منابع هستند.

تجربه شخصی: من در محیط کار برای دسترسی سریع‌تر به اطلاعات، عادت به ایجاد آرشیو الکترونیک داشتم. از طرفی جنس کار به گونه‌ای بود که نیاز به ارتباط با مدیران و معاونین سازمان‌های مختلف داشت. هر بار که شماره تماس این افراد را پیدا می‌کردم، آن را در یک فایل اکسل برای استفاده‌های بعدی یادداشت می‌کردم.

با همین کار به ظاهر ساده، بعد از مدتی تبدیل به هاب اطلاعاتی مجموعه شدم و هرکس که به این اطلاعات نیاز داشت به سراغ من می‌آمد. در اصل پرورش این منابع، به طور ناخودآگاه به پرورش ارتباطات من هم کمک شایانی کرد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟