Menu
نویسنده مطلب : امیرحسین منظوری

مطلب مورد بحث:

آموزش نرم افزار یادداشت برداری اورنوت (1)


من از هر دو نرم‌افزار onenote و evernote استفاده کرده‌ام. به نظرم evernote بهتر است. چند نکته در مورد evernote:
۱-نسخه رایگان و پولی آن تفاوت‌های جزئی و غیرمهمی با هم دارند. خودم چند سال است از نسخه رایگان استفاده می‌کنم و نیازی به آپشن‌های نسخه پولی آن احساس نکرده‌ام. مهترین تفاوت این است که در نسخه رایگان ماهانه ۶۰ مگابایت فایل بیشتر نمی‌توان روی evernote قرار داد که اگر تنها text بنویسید، هرگز مشکلی پیش نخواهد آمد. ولی برای اضافه کردن عکس و فیلم محدود خواهید بود. همچنین در نسخه رایگان تنها دو دستگاه را می­توانید به هم sync کنید مثلا یک نسخه ویندوزی با یک نسخه اندروید. نسخه رایگان تقریبا محدودیت تعداد note ندارد. در این لینک می‌توانید تفاوت‌های دیگر نسخه رایگان (basic) و نسخه‌های پولی آن را مشاهده کنید.
۲- در نسخه ویندوز مشکل راست‌چین کردن برای نوشتن به فارسی، با زدن کلید Ctrl + shirt سمت راست صفحه‌کلید حل می‌شود. ولی در نسخه اندروید اگرچه هنگام نوشتن به فارسی راست‌چین است ولی با ذخیره این متن در دستگاه اندرویدی و باز کردن مجدد در نسخه ویندوز متن چپ‌چین شده و علائم آن به هم می‌ریزد. به همین خاطر برای نوشتن در نسخه اندرویدی حتما از تکنیکی که متمم گفت استفاده کنید.
۳- در ویندوز ۱۰ با زدن کلید ترکیبی win + نقطه لیست ایموجی‌ها باز می‌شود.
۴- وارد کردن symbolهایی مثل علامت پیکان در نسخه ویندوزی: در این لینک لیست کلیدهای ترکیبی برای هر symbol نوشته شده است مثلا alt + 27 علامت پیکان است.
۵- با کپی یک متن از یک وبسایت یا یک پی دی اف، استایل متن مبدا نیز حفظ می‌شود. این موجب چند استایلی شدن متن در یک note می­‌شود. با زدن کلید ترکیبی ctrl+shift+v این مشکل حل شده ولی متن چپ‌چین می‌شود. برای حل این مشکل چه در نسخه اندروید و چه در نسخه ویندوز کافی است ابتدا متن کپی شده را در address bar یک مرورگر paste کنیم، سپس متن را از آن جا کپی کرده و حالا در اورنوت paste کنیم.
۶- می­توان از templateهای آماده استفاده کرد. برای این کار در نسخه ویندوزی پس از add notes، گزینه template را بزنید. همچنین می­توان template ساخت. پس رسم template در یک note ← سه نقطه بالا سمت راست ← save template.