Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

واسطه گری چیست و تفاوت دلالی و واسطه گری در کجاست؟


۱)رئیس سازمان ما یک سالی است که منصوب شده است. سه تصمیم که از طرف شخص ایشان اتخاذ و ابلاغ شده عبارتند از:

۱٫۱)ایشان عموما برخلاف ساختار سازمانی و عرف سازمان ما در مورد کارهای مجموعه های تخصصی، که تحت عنوان مدیریت سازماندهی شده اند، علاوه بر شخص مدیر با روسای بخشها و دوایر زیر نظر ایشان نیز مستقیما ارتباط برقرار کرده است. به نظر من این نحوه عمل از این جهت که مدیران را به چالش می کشد ثبات را متزلزل کرده ولی پایداری سازمان را از طریق افزایش وفاداری افراد به آن افزایش خواهد داد.
۲٫۱)دو سه سالی است که اوضاع سازمان از جهات مختلف بویژه مسائل مالی مطلوب نیست و این باعث شده که برخی از کارکنان به فکر تغییر محل کار یا حتی شغل خود باشند. تا یکسال پیش و در زمان ریاست قبلی موافقتی با درخواستهای انتقال و ماموریت صورت نمی گرفت. ولی رئیس جدید تا کنون با درخواست نزدیک ده نفر موافقت کرده اند. این تصمیم ایشان به نظر من هم باعث بی ثباتی سازمان شده و هم در عین حال از این جهت که انعکاس نامناسبی در نزد کارکنان ( اینکه ما برای سازمان مهم نیستیم و براحتی حاضرند از دستمان بدهند) و سازمانهای مرتبط دارد ناپایداری را القاء می کند.
۳٫۱)استفاده از بازنشستگان. ایشان از بدو ورود به مدیریت منابع انسانی دستور داده اند که به اشکال مختلف از خدمات بازنشستگان ( که خودشان معرفی می کنند) استفاده شود. این تصمیم از این حیث که زمینه های تغییرات اندک و یا ثبات در فرآیندها و رویه های سازمانی را به ارمغان می آورد باعث ثبات سازمانی شده ولی در میان مدت و بلند مدت از این لحاظ که از وجود افکار جدید در مسئولیتها جلوگیری می کند پایداری سازمان را با مشکل مواجه خواهدکرد.

۲)با آموخته های درس فوق و مرور گذرای تجربیاتم موردی را نمی شناسم که ثبات و پایداری سازمان را توامان تأمین کند. ثبات یعنی عدم تغییر و به نوعی منفعل بودن در قبال تغییرات محیطی و این منفعل بودن و بسته بودن یعنی سرنوشتی در عکس پایداری یعنی ناپایداری. ولی مواردی که هم پایداری و هم ثبات به خطر بیافتد وجود دارد، مثل مورد ۲٫۱ عرایض بنده.

۳)شرکتی که فقط پروفرما ارائه می دهد می تواند با ارائه خدمات جانبی از قبیل مشاوره در مورد کالای و شرکت انتخاب شده توسط خریدار و همینطور در ارائه خدمات مورد نیاز فروشنده و خریدار در مرحله عقد قرارداد نهایی فروش به طرفین مشاوره دهد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟