Menu
نویسنده مطلب : مهسا محمدی

مطلب مورد بحث:

چرخه عمر محتوا چیست و در استراتژی محتوا چه کاربردی دارد؟


پلتفرم انتخاب شده: صفحه عمومی یا پابلیک اینستاگرام، متعلق به یک فروشگاه

در مرحله پیش تولید لازم است ابتدا بپرسیم که هدف یک فروشگاه از ایجاد صفحه در اینستاگرام چیست؟ با فرض اینکه این فروشگاه برنامه‌های بزرگ‌تری برای آینده کسب و کار خود نداشته باشد، دو هدف زیر در این مورد به ذهن من می‌رسد: ۱٫ افزایش آگاهی (Awarness) در مورد فروشگاه و زمینه فعالیت آن ۲٫ افزایش حجم فروش

در مرحله تولید محتوا، توجه به بازخورد مخاطبان فعلی و انتظارات مخاطبان بالقوه‌ای که به واسطه محتوا جذب پیج خواهند شد ضروری است. در این مرحله عکس یا ویدئو همراه با متن مناسب که قابلیت درگیر کردن مخاطب را داشته باشد، منتشر خواهد شد.

در مرحله انتشار پست، آخرین تنظیمات بررسی خواهند شد و پست در زمان مناسب منتشر خواهد شد.

برای ترویج بیشتر محتوا در پلتفرم اینستاگرام می‌توان از صفحات پر بازدید کمک گرفت. همچنین پرداختن به دغدغه‌های بخش خاصی از جامعه هدف ممکن است به بازنشر پست توسط آن بخش از جامعه هدف بدون پرداخت هزینه کمک کند. در این صورت ممکن است پست در پلتفرم اینستاگرام و یا پیام‌رسان‌ها منتشر شود.

بخشی از پروسه نگهداری و به روزرسانی در پلتفرم اینستاگرام، پاسخ‌دهی به کامنت‌های مطرح شده در زیر پست است. اگرچه ویرایش متن پست در اینستاگرام محدودیت‌هایی ایجاد خواهد کرد، اما ویرایش متن پست در صورت وجود اشتباه هم نوعی نگهداری محسوب می‌شود. با توجه به امکان بازنشر پست در استوری، می‌توان با طراحی یک مجموعه استوری که نیاز به بازدید دوباره پست را ایجاد می‌کند، یک محتوا (پست) مشخص را پس از مدت زمانی مشخص، دوباره مطرح کرد. افزودن یا حذف کردن هشتگ‌های پست هم در مرحله نگهداری انجام خواهد شد.

به نظر می‌رسد یکی از سختی‌های اداره پیج اینستاگرام برای یک فروشگاه، آگاهی دقیق از موجودی اجناس فروشگاه باشد. با فرض اطلاع دقیق از تک تک موجودی‌ها، لازم است محتوای مربوط به اقلامی که موجودی آن‌ها صفر شده و قرار نیست دوباره شارژ شوند، حذف شود.

من فکر می‌کنم که پلتفرم اینستاگرام، به بیشتر دیده شدن کسب و کارهایی کمک خواهد کرد که بودجه بالایی برای تبلیغات کنار نگذاشته‌اند. و فکر می‌کنم تولید محتوای بصری جذاب و البته هدفمند به این موضوع کمک خواهد کرد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟