Menu
نویسنده مطلب : سلما پیشوا

مطلب مورد بحث:

چگونه کارایی روزانه‌ام را نابود کنم یا کاهش دهم؟


با سلام.

در bloombergbusiness به مطلبی برخورد کردم درباره نابود شدن کارایی با to-do list هایی که برای خودمون درست می کنیم و راهکارهایی برای تنظیم درست اون هست :

۱٫ این لیست رو بصورت دستی تنظیم کنید: با وجود اپلیکیشن های بسیاری برای انجام این کار، تحقیقات اخیر ثابت کرده است که نوشتن بر روی کاغذ به ما در یادگیری و به خاطرسپاری موارد نوشته شده بیشتر کمک می کند. که دلیل اون هم به کارگیری قسمتهای بیشتری از مغز در یادداشت کردن یک مطلب برروی کاغذ نسبت به ذخیره کردن اون در ابزار الکترونیکی هست پس یادآوری اون هم از راههای مختلفی برای مغز امکان پذیر می شه پس راحت تر به خاطر سپرده می شه!

۲٫ نوشتن وظایف بصورت جزئی و عملی: مواجه شدن با فعالیت های مبهم در لیست وظایف، بازهم ما را مجبور به تصمیم گیری درباره نحوه انجام آن خواهد کرد که بهانه کافی برای موکول کردن به زمان دیگر این عمل را به مغز می دهد.                                              دیوید الن در کتاب Getting Things Done  بیان می کند که در تعداد بیشماری از لیست وظایف روزانه ای که دیدم، ۹۹ درصد آنها چیزی به جز لیست ناقصی از مسائل مبهم نیستند. مثلا ” مامان”. خوب؟ قدم بعدی چیست؟ به جای براحتی نوشتن کلمه ” مامان” می توان نوشت ” تماس با مامان برای صحبت راجع به مسائل مالیاتی” .

۳٫ شکستن موارد لیست به اقدامات جزئی تر: به گفته جان ویلیامسون- استادیار دانشگاه فلوریدا- دست و پنجه نرم کردن با این اقدامات جرئی برای بوجود آوردن حس پیشرفت در کارهای انجام دادنی، راحت تر است و شما را با بردهای کوچک و تقویت های مثبتی پاداش می دهد که میل شما را برای انجام دادن سایر موارد  لیست وظایفتان افزایش می دهد.

۴- آن را به عادت تبدیل کنید: به گفته ویلیامسون- متخصص نورولوژی- هرچیزی که به عادت روزانه تبدیل شود با تلاش کمتری قابل انجام دادن است. زیرا مغز ما این فرایندهای اتوماتیک را نسبت به فعالیتهایی که گه گداری انجام می دهیم بصورت متفاوتی مدیریت می کند. تکرار رمز تبدیل یک فرایند کنترل شده به یک فرایند اتوماتیک در مغز است. به گفته ویلیامسون کافی است شما این مطلب را برای خود درونی کنید که انجام این کار به صورت روزانه شما را به مقصد می رساند. به عبارت دیگر اگرچه مثل هر عادت خوب دیگری تنظیم لیست وظایف روزانه در ابتدا مشکل به نظر می رسد اما با گنجاندن در برنامه روزانه عمل به ان آسان تر می شود.

۵- اطمینان پیدا کنید که همیشه در دسترس است: در دسترس نبودن لیست، شما را مجبور به بازنویسی آن برای بروزرسانی فعالیت ها خواهد کرد. و دقیقا به همین دلیل است که برخی معتقدند اپلیکیشن ها بهترین ابزار تنظیم این لیست ها هستند. مثلا evernote که هم رایگان است و هم قابلیت استفاده همزمان بر روی انواع دستگاههای دیجیتال شما را دارد و متمم هم بصورت کامل آن را معرفی کرده است.

۶- با استدلال غلط در برنامه ریزی(planning fallacy) مبارزه کنید: این موضوع به معنای تمایل انسان برای کم تر تخمین زدن تلاش و زمان لازم برای انجام یک فعالیت است. بیش از حد خوش بین بودن  می تواند موارد زیادی را در لیست شما به تعویق بیاندازد و شما را از حس خوشایند به اتمام رساندن کاری که به شما انگیزه و حس قابل انجام بودن کارها را می دهد، دورنگه دارد. به گفته گلدستین یک راه مبارزه با چنین تمایلی تخمین زدن زمان لازم انجام کار برای دیگران است چرا که در مورد دیگران  نسبت به خودمان تخمین دقیق تری داریم. و از آنجایی که انجام کارهای بزرگ با تقسیم آن به کارهای کوچک تر عملی تر است، باید زمان لازم برای انجام هر یک از این قدم ها را نیز بصورت دقیق تخمین بزنیم.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-30/how-your-to-do-list-is-killing-your-productivity