Menu
نویسنده مطلب : ایلا ناصری

مطلب مورد بحث:

مدل مفید، نه مدل درست؛ مسئله‌ی مدل سازی این است


سلام مدل های من :

۱)سیاسی : سیاست مدارها فقط منافع خودشون رو میشناسن نه منافع مردم و کشور اونها سعی دارن چیزی که به نفع خودشون و قدرتشون هست رو در قالب منافع ملی و حفظ وحدت و تمامیت ارزی و سایر مباحث عامه پسند به دنیا عرضه کنن.

۲)اجتماعی : جایگاه ما در اجتماع جایگاه ثابتی نیست.ما مدام در حال تغییر و کسب تجربه های جدید هستیم برای تثبیت این جایگاه باید در چارچوب اصول و ارزش های خودساخته عمل کنیم هرچند که تمامی اصول و ارزش ها هم زمانی تغییر می کنند.

۳)اقتصادی :  دخل و خرجمون رو همیشه باید در نظر بگیریم و با توجه به اون خرج کنیم.اگر میخوایم هرچیزی رو که دلمون میخواد بخریم باید درآمدمون رو افزیش بدیم و برای این کار هم باید حسابی تلاش کنیم هیچ چیز آسون بدست نمیاد

۴)فرهنگی : تمام جنبه های زندگی ما فرهنگیست غذا خوردن آداب معاشرت رانندگی و.. همه اینها فرهنگه و کاملا از هم مستقل و متفاوتنند و هر کدوم قواعد خاصی دارن.فرهنگ در حقیقت طی گذشت زمان و سیر تکامل انسان و نحوه شکل گیری تمدن و جامعه بشری کامل میشود.

۵)علمی : علم و دانش کلید طلایی موفقیت هستش داشتن اطلاعات در هر زمینه ای باعث برتری و تمایز فرد از سایر افراد جامعه میشود.