- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : زهرا بهرامی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


شغل فعلی بنده آموزش زبان انگلیسی هست، آموزش اگرچه لذت بخشه ولی تکرار برای من خیلی خوشایند نیست.

با توجه به درس های متمم و علایق خودم تونستم بعضی از استعدادامو که ازشون بی خبر بودم و با آزمون ها دنبال کشفشون بودم رو اینجا پیدا کنم.

۱٫استعداد تجسم فضایی و درک ساختارها:در مورد مثال پارک دوبل میتونم بگم خیلی خوب نیستم و به این خاطر چندین بار در آزمون رانندگی رد شدم ولی در مورد مرتب کردن چمدان و ساختن اشکال مختلف با لگو توانایی خوبی دارم و به طور کلی نتیجه گرفتم در این استعداد متوسط هستم.

۲٫استقرا:به نظرم این استعداد در من خیلی خوب است چون اول به تفاوت ها دقت میکنم و بعد به شباهت ها.

۳٫لبریز از ایده بودن:من این توانایی را زمانی دارم که کسی مرا مجبور به  دادن ایده نکند،اگر کسی فورا از من بخواهد در زمینه ای انتقاد کنم و یا پیشنهاد وایده ای به او بدهم معمولا یا چیزی به ذهنم نمیرسد یا خیلی طول میکشد، در مورد این استعداد به نظر خودم خوب هستم.

۴٫توانایی خواندن سریع:این استعداد تنها استعدادی است که برای من در بیشتر مواقع مفید نبوده است به خصوص مواقعی که با بی دقتی همراه میشود،مثالی که در ارتباط با تند خوانی و بی دقت بودنم یادم میاد که سرنوشتمو تغییر داد کنکورم بود البته زمانی که با دقت همراه بوده کمک کننده هم بوده، این استعداد در من خوب است.

۵٫استعداد تحلیلی:فکر میکنم در این استعداد متوسط هستم، طبق مثال ها توانایی طبقه بندی و تقسیم موارد کوچک به بزرگ را دارم اما توانایی تحلیل کردن را ندارم. چون رشته ی من حقوق هستنش و نیازمند توانایی تحلیل و ایجاد روند منطقی در بحث هست و متاسفانه من این دو مورد رو در خودم ندیدم ادامه ی تحصیل در رشته ی خودم ندادم.

۶٫توانایی کار با اعداد:در این زمینه ضعیف هستم و بیشتر مواقع در حساب و کتاب هایم دچار مشکل میشوم،به طور کلی رابطه ی خوبی با اعداد ندارم و در معماهایی که اعداد در آنها به کاررفته با تلاش فراوان به جواب میرسم.

۷٫سیلوگرام:من علاقه ی زیادی به آموختن زبان های مختلف دارم، اگر در جمعی باشم که  به غیر از زبان فارسی صحبت میکنند و قرار باشد مدتی با آنها زندگی کنم سعی میکنم با زبانشان آشنایی پیدا کنم و از آنها برای یادگیری کمک میگیرم و حتی صحبت کنم، استعداد من در این زمینه خوب است و با کمی تلاش عالی میشود.

۸٫حافظه طراحی:استعدادم در این زمینه متوسط است،قبلا بازی هایی در رابطه با این استعداد انجام میدادم.

۹٫تشخیص و تفکیک رنگ ها:در این استعداد عالی هستم

۱۰٫نگاه به جلو:استعدادم در این زمینه هم عالی  است و همیشه حساب پس اندازی هرچند کم دارم ولی باعث میشود بیشتر اوقات حال را فدای آینده کنم، نگاه به جلو تا جایی خوب است که به صورت آینده نگری باشد و به شکلی باشد که انسان از حال برای و لذت های آن برای برای ساختن آینده استفاده کند. در این مورد در حال تلاشم که این استعداد رو به جهت مثبتی هدایت کنم و تا حدودی از لذت های کوتاه مدت هم استفاده کنم.

۱۱٫تسلط بر انگشتان:

کارهایی مثل گلدوزی،بستن پیچ های خیلی کوچک،طراحی روی غذا و میوه آرایی از جمله کارهایی هستن که با استفاده از ابزار انجام میشن و نیاز به تسلط بالایی دارند.

کارهایی مانند تایپ کردن،تعمیر کیف و کفش،نواختن موسیقی با سازهای مختلف،مجسمه سازی و سفالگری نیازمند تسلط بر انگشتان است.

به نظرم من تعمیر زیپ ها به خصوص زیپ های کوچک،بستن پیچ ها و تعمیر کیف و کفش که نیازمند تسلط بر انگشتان،ابزار واعصاب هست را به خوبی انجام میدم و دارم تلاش میکنم تایپ رو  ده انگشتی انجام بدم.

۱۲٫استعداد موسیقی و تشخیص صدا:با توجه به مثال ها و تقسیم بندی این استعداد نتیجه گرفتم حافظه ی تن در من خوب است،ملودی ها را درک میکنم و به خاطر میسپارم

توان تفکیک فرکانس را هم به خوبی دارا هستم

و در مورد حافظه ی ریتم باید بگم که ضعیف هستم، اینو از مثال ها بیشتر فهمیدم،من خوب موسیقی میزنم ولی گاهی وقتا سرعتم از حد معمول بالاتره و گاهی اوقات پایین تر و این باعث میشه موسیقی خیلی زیبا به نظر میاد، این در مورد راه رفتن و صحبت کردنم هم صادقه.

ازینکه وقت گذاشتین ممنونم.