Menu
نویسنده مطلب : حمید طهماسبی

مطلب مورد بحث:

بهینه سازی سایت | آیا رقابت مطالب سایت با یکدیگر نادرست است؟


ممنونم که انقدر مطالب پیچیده رو ساده توضیح می دهید و این نشان از تسلط شما بر این مباحث هست.

در بالا قسمتی بود که اینگونه توضیح داده شده بود

سپس بر اساس این‌که کدام مطلب در نتایج جستجو جایگاه خوبی پیدا کرده، آن را بهینه سازی کرده و سایر مطالب را هم حفظ یا حذف یا ترکیب کنید.

من احساس کردم شاید اگر دوستانی زیاد در این زمینه اطلاعات نداشته باشند در اینجا به مشکل برخورد کنند(البته این مطلب را هم بگویم که خودم هم برای افزایش اطلاعاتم در این قسمت برایم سوال پیش آمد)

حفظ : وقتی چند مطلب داریم که در نتایج گوگل جایگاه خوبی دارند و آن یکی را که بهتر است بهینه سازی می کنیم، پس فکر کنم باید برویم و آن مطلب دیگر را برای عبارتی دیگری سئو کنیم (درست میگم؟) والا کمکان در رقابت با هم به سر می برند یا خواهند برد.

یکی از راه های حفظ دیگر این است که از مطلبی که رتبه خوبی دارد با عبارت مناسب و دلخواه خوذمان به آن صفحه ای که می خواهیم رتبه بگیرد لینک دهیم.

حذف : زمانی که هر مطلبی تولید می شود پس از مدت زمانی در گوگل شروع به اعتبار گرفتن می کند. پس بهتر است که برای حذف آن (که همان اعبار هم از بین نرود) آن را به مطلب مورد نظر Redirect 301 کنیم. درست میگم؟

Redirect 301 : دوستان اصلا چیز عجیبی نیست، شما زمانی که مطلبی را می خواهید کامل به مطلب دیگری ارجاع دهید از Redirect استفاده می کنید. Redirect 301 یک مزیت بیشتری که نسبت به بقیه دارد این است که نه تنها ما را به مطلب مورد منظر ارجاع می دهد بلکه اعتبار گوگل آن صفحه را هم منتقل می کند.

ترکیب : برای ترکیب هم دقیقا دو متن را با هم ترکیب می کنیم (دقت کنید متن جدیدی نمی سازیم، یکی از متن ها را در متن دیگر ترکیب می کنیم) و باز هم ماجرای همان Redirect 301

برای دوستانی که از WordPress استفاده می کنند و پلاگین Yoast دارند، برای انجام ریدایرکت ۳۰۱ مطلب بایستی

به قسمت نوشته ها بروند و مطلبی را که می خواهند ریدایرکت کنند اول انتقال به زباله دان را بزنند. سپس به زباله دان روید.

بالای صفحه این تصویر دیده می شود

بهینه سازی سایت | آیا رقابت مطالب سایت با یکدیگر نادرست است؟

بعد از زدن بر روی دکمه “تغییر مسیر به یک ادرس اینترنتی دیگر”

بهینه سازی سایت | آیا رقابت مطالب سایت با یکدیگر نادرست است؟

ادرس جدید را که می خواهید از این به بعد این صفحه به آن آدرس جدید ریدایرکت شود را بنویسید.

تجربه من:

۱- من مطلبی در سایتم دارم با عنوان “سئو چیست؟ بهینه سازی برای موتورهای جستجو” وقتی که متوجه شدم در نتایج گوگل جایگاه قابل قبولی ندارد تصمیم گرفتم که با ۳ تا دیگر از مطالب سایتم (که اتفاقا جزو پر بازدید ها هم بودند) ادغام کنم. البته با همون ریدایرکت ۳۰۱

الان وضع کمی بهتر است.

اما برای عبارت “کتاب سئو محتوا” رفیتم و مطلب جدای دیگری منتشر کردیم.

همچنین برای کلمه کلیدی “متخصص سئو” که الان لینک یک را داریم مطلبی جداگانه منتشر کردیم.

۲- یکی دیگر از تجربیاتم گرفتن لینک یک یا دو در سرچ عبارت “آموزش گوگل ادورز” است. این عبارت به شدت رقابتی است چون درامد حاصل از آن به درهم و دلار است. ما توانستیم با نوشتن یک متن کامل و بلند به این جایگاه در بین کسانی که خودشان اصطلاحا متخصص سئو هستند و دستی بر آتش دارند دست پیدا کنیم. برای ما دست پیدا کردن به اینک یک برای این عبارت مهم بود.