Menu
نویسنده مطلب : مهدی رجبی

مطلب مورد بحث:

خسارت حقیقی در دنیای مجازی


مطلبی که به ذهن من میرسه مربوط به سوال دوم میشه

اونجایی که باید تشخیص بدیم که ذی ضرر ها چه کسانی هستند و خسارت باید به چه نسبتی بین ذی ضرر ها تقسیم شود

به نظر من از انجایی که در در دنیای دیجیتال توجه به برند و برند بودن برخی کسب و کارها اهمیت بالایی در موجودیت آنها دارد، ذی ضرر اصلی خود شرکت اینستاگرام هست که بیش از هر کسی اعتبار اون خدشه دار میشه و آسیب میبینه. احتمالا اگر اکانت مورد اشاره متعلق به فرد یا گروهی پر قدرتی بوده باشد و صاحبان اکانت تصمیم داشته باشند که تا انتها و بصورت جد قضیه را دنبال کنند ممکن است خسارت های خیلی زیادی متوجه شرکت اینستاگرام شود و احتمالا اثرات منفی زیادی بر روی ارزش سهام های اون شرکت دیده شود.

البته من اعتقاد دارم یکی دیگر از ذی ضرر های اصلی صاحبان خود اکانت هستند ولی طرف اصلی آنها آن کارمند خاطی نخواهد بود. بلکه خود شرکت اینستاگرام باید به صاحبان آن اکانت جوابگو باشد و در مرحله بعد آن کارمند خطا کار باید به خود شرکت اینستاگرام جواب پس بدهد و ضررهای آن را جبران کند.

اگر فرض بگیریم که چنین مشکلات و اتفاقاتی پیش بینی شده باشد و شرکت هایی وجود داشته باشند که این اتفاقات را بیمه کنند و الان شرکت بیمه باید خسارت را بپردازد، با توجه به سایز و بزرگی برند شرکت اینستاگرام در مقابل سایز برند آن اکانت، باید ۸۰ درصد خسارت به شرکت اینستاگرام و ۲۰ درصد خسارت به صاحبان آن اکانت تعلق گیرد.

البته که باید شرکت اینستاگرام موظف شود که تا جایی که امکان دارد در ساخت یک اکانت و تا رسیدن به بزرگی اکانت قبل، صاحبان اکانت مذکور را حمایت کند و هزینه های آن را بپردازد.