Menu
نویسنده مطلب : علی فروتن راد

مطلب مورد بحث:

فوبیای تصمیم گیری | ریشه تردید در تصمیم گیری


اولین باری که فایل صوتی ۱۰ دقیقه ای انتخاب و گفته های محمدرضا شعبانعلی رو پیرامون سمینار پیش رو ،در ۴ سال قبل گوش کردم، برای خودم جالب بود چطور میشه فردی که میدونه سکه و دلار میره بالا و به بقیه پیشنهاد میده و میبینه با پیشنهادات خودش بقیه عمل کردند و نتیجه گرفتند، اما باز هم خودش تن به آب نمیزنه ! و فقط گاهی انگشتان پا رو کمی خیس میکنه و سریع عقب میکشه !

اونجا فهمیدم جالبی این مساله برام اینه که من قدری از خودم رو در این مثال یافتم !

و وقتی دیدم مارکتی که خودم تازه پا گذاشتم رو به ۲ تن از دوستانم پیشنهاد دادم و اونها چندین ماه بعد از من ورود کردند چگونه بعد از گذشت یکسال پله ها رو به ترتیب بالا رفتن و من هنوز در پله ی اول و مردد برای برداشتن گام بعدی !

اونجا بود کشف کردم این فوبیای تصمیم گیری ریشه ای عمیق در درون من داره!

اما نقطه عطف اینجاست که من قدم نخست برای تغییر که اولین اِلِمان اون شناخت وضعیت فعلی خودم هست، رو برداشتم و در حال پر کردن این شکاف  برای رسیدن به من مطلوبم  هستم. :)
(نا سپاسی است اگر قدردانی نکنم از تحولی که استاد محمدرضا شعبانعلی در زندگی من ایجاد کرد، شاید ۱۰۰درصد شمردن این تاثیر ، تملق برداشت بشه اما قابل تامله… * و در جستجوی راهی هستم که این فید بک رو با نوشته ای از لحظه شروع و طی کردن مسیر به سمع و نظرش برسونم * )