Menu
نویسنده مطلب : لیلا

مطلب مورد بحث:

گِره‌به‌دستانِ دَرهَم‌گِرِه‌خورده


کارتون اول: سعی به خوب نمایش دادن ظاهر چیزی که دیگر از بین رفته است. مثلا رابطه‌ای که عمیقا از بین رفته است، باورهایی که دیگر برایمان ارزش گذشته را ندارد.

کارتون دوم: انسانی که برای دیدن یک نمای زیباتر باید تعداد زیادی از افکار و باورها و دانسته‌های قبلی و علایق خود را از بین ببرد. (مثل درخت‌های بائوباب سیاره شازده کوچولو که باید آن‌ها را هرس می‌کرد تا سیاره‌اش از بین نرود و گل رزش فرصت رشد پیدا کند.)

کارتون سوم: بیشتر پدر و مادرها سعی می‌کنند علایقی را که خودشان داشتند و به آنها نرسیدند را کودکانشان کسب کنند و تجویز چیزهایی مثل درس خواندن و دکتر شدن و کلاس زبان دارند و علایق و استعداد اصلی کودکان را نادیده گرفته و آنها را در مسیر خواسته‌های خودشان جهت‌دهی می‌کنند.

کارتون ششم: سعی به تبدیل کردن همه‌ی بچه‌ها به یک الگوی از پیش تعیین شده به عنوان دانش‌آموز یا انسان خوب. زمانی که استعداد کودکان در مدرسه و خانواده‎ها دیده نمی‌شود و سعی بر این دارند که او را به یک انسان با چارچوب ذهنی خودشان تبدیل کنند.(مانند بعضی از مدارس غیرانتفاعی که وقتی حس می‌کنند شاگردی از متوسط دلخواه آن‌ها پایین‌تر است او را پذیرش نمی‌کنند تا رتبه‌ی مدرسه‌شان پایین نیاید.)

کارتون شمشیربازها: چهره‌ی نفر سوم از نظرم غمگین هست و با توجه به سوراخ‌های روی لباسش بیشتر از همه ضربه خورده است  که شاید طبق قانون بازی باید جایگاه کمتری داشته باشد، ولی بنظرم می‌آید که بیش از بقیه زحمت کشیده است و جایگاه مناسبی را به دست نیاورده و غمگین است.

کارتون آخر: انسان‌هایی که بازیچه دست یگدیگرند و شاید اگر کسی این زنجیره را بشناسد و قطع کند و به دیگران نگاه زیردست نداشته باشد و انسان‌ها دست از روابط با نگاه سود و زیان و خودخواهانه بردارند بتوان روابط انسانی را جاری کرد.

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟