Menu
نویسنده مطلب : حمید طهماسبی

مطلب مورد بحث:

افزونه Yoast SEO (پلاگین سئو برای سایت‌های وردپرسی)


یک نکته ای در جهت تکمیل صحبت ها و توضیحات جامع متمم عرض کنم. (چیزی که خودم چند سال در اشتباه بودم)

زمانی که ما کلید واژه کانونی (Focus keyword) را تعریف می کنیم، پلاگین سئو (Yoast) فقط متن ما را با آن می سنجد، همین و بس

چیزی که چند سال خود من اشتباه می کردم این بود که باید حتما کلید واژه کانونی نوشته شود و پلاگین باعث می شود به آن کلمه بیشتر از لحاظ گوگل اهمیت داده شود، در صورتی که کاملا اشتباه می کردم.

به عبارتی دیگر پلاگین سئو فقط براساس آن کلید واژه کانونی متن را چک می کند و تمام تکنیک های سئو را در متن با آن کلمه می سنجد. یعنی بعد از اینکه شما رضایت و مطلوبیت را از Yoast دریافت کردید می توانید آن کلمه کلیدی را پاک کنید و متن را براساس کلید واژه کانونی دوم سئو کنید.

در اصل کار پلاگین Yoast مانند یک چک لیست می ماند. البته اینکه به صورت اختصاصی به شما جایی برای نوشتن عنوان سئو (SEO Title)، نامک (URL) و توضیحات متا (Meta Description) می دهد نیز فوق العاده است.

نکته مهم: تحقیقات و بررسی های ما نشان داده گوگل در برخی اوقات به آنچه ما در توضیحات متا نوشته ایم اهمیت نمی دهد و به صورت خودسر از ابتدای متن چند جمله را بر می دارد، ما هم هنوز علت اینکه چرا این اتفاق می افتد را متوجه نشده ایم، اما تاکید داریم با این وضع به نوشتن پاراگراف اول بیش از پیش اهمیت داده شود، چون امکان دارد جای توضیحات متا هم نمایش داده شود. (البته این ها همه صرفا تجربه هستند و من هیچ اصراری بر درست بودن آن ها دارم، صرفا مشاهداتم را با شما در میان گذاشتم)
زمانی فرصت شد و توانستم دو کتاب از چهار کتاب Yoast را ترجمه کنم.

کتابخانه