Menu
نویسنده مطلب : امین جباری اصل

مطلب مورد بحث:

چرا امنیت روانی خود را از دست می‌دهیم؟


همه کسب و کارها را می‌توانیم در جایی از طیف کاهش ناامنی روانی در نظر گرفت.

■ حتی سوپرمارکتی که به تازگی در نزدیکی خانه ما آغاز به کار کرده، در کاهش ابهام و ناامنی روانی ما نقش دارد. پس از شروع به کار این سوپرمارکت خیال ما از بابت تامین وسایل مورد نیاز روزانه مان نسبت قبل راحت تر شده است. چنین کسب و کارهایی کمترین تاثیر در تامین امنیت روانی مشتریان دارند و در سر این طیف قرار می‌گیرد.

■ اگر کمی‌ از سر طیف فاصله بگیریم، کسب و کاری مثل دیجی کالا، احساس امنیت و آرامش بیشتری را در در خریدهای اینترنتی ایجاد کرده است. دیجی کالا اولا به دلیل جامعیت خود خیال مشتریان از دسترسی به بخش زیادی از محصولات بازار را راحت می‌کند و در گام بعدی با ایجاد امکان مقایسه محصولات و توضیحات مبسوط درباره هر محصول، بخشی از ابهام و ناامنی مشتریان در هنگام خرید اینترنتی را کاهش داده است.

با توجه به اینکه یکی از مهم ترین دلایل مشتریان برای اجتناب از خرید اینترنتی ابهام و بی اطلاعی است، دیجی کالا با کاهش این ابهام و افزایش امنیت روانی، تبدیل به بخشی از هویت مشتریان در خریدهای اینترنتی شده است.

■ تا چندسال پیش، اکثر ذفقط از تاکسی‌های رسمی‌( تاکسی‌های زرد رنگ) برای رفت و آمد استفاده می‌کردند و از سوار شدن به خودروهای شخصی، اجتناب می‌کردند. هزینه این تصمیم بعضا به شکل انتظار طولانی تر و پرداخت هزینه بیشتر به تاکسی‌ها به آنها تحمیل می‌شد.

با ورود اپلیکیشن‌های درخواست خودرو اینترنتی، مسافران قبل از سفر قادر به دریافت کامل مشخصات راننده، اطلاعات خودرو و قیمت سفر شدند و در نتیجه ناامنی و هراس استفاده از خودروهای شخصی کاهش یافت و به کمک این اپلیکیشن‌ها، استفاده خانم‌ها از خودروهای شخصی شدت گرفت. در حال حاضر، اسنپ و تپ سی حتی بیشتر از تاکسی‌های زرد قدیمی‌ مورد اطمینان مشتریان است و ناامنی مشتریان را به شدت کاهش داده اند.

■ در همان روزها که بیشتر مردم از وایبر استفاده می‌کردند، یادم هست که ذبا وعده امنیت وارد بازار شد.  کسانی که دیگران را برای استفاده از تلگرام دعوت می‌کردند، در وهله اول با امنیت بالای این پیام رسان اشاره داشتند.

■ آرزوی کسب موفقیت در زندگی به یکی از مولفه‌های اصلی هویت مطلوب افراد در جامعه امروزی تبدیل شده است. متمم به عنوان یک کسب و کار آموزشی، با تولید محتوای غنی و گسترده فارسی، نقش بسزایی در کاهش ابهام و ترس افرادی که قصد توسعه مهارت‌های خود را دارند، ایفا می‌کند و مسیر رسیدن به این آرزو را برای آنها مهیا تر کرده است.

به همین دلیل شاهد هستیم که متمم به وضوح تبدیل به بخشی از هویت اعضای خود شده است.

ابتلای به بیماری‌های سخت و بعضا ناعلاج، بیماران و خانواده آنها را شرایط بسیار مبهم وسختی قرار می‌دهد. کسب و کارهای متعددی در حول این گروه از افراد شکل گرفته اند که هر کدام به شکل مثبت یا منفی وعده کاهش ناامنی روانی را می‌دهند. این کسب و کارها را می‌توان در انتهای طیف کاهش ناامنی در نظر گرفت.

علاوه بر پزشکان متخصص، بیمارستان‌ها و شرکت‌های دارویی، شرکت‌هایی با وعده درمان کاراتر در خارج از کشور، سعی می‌کنند تا آنها هم از این سفره، بهره‌ای ببرند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟