Menu
نویسنده مطلب : سعید نگهبان فرد

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


نام کسب و کار : برگزاری تور های رایگان (Tip Base) در شهر شیراز:

شرحی مختصر از کسب و کار و ارزش پیشنهادی :

آشنایی گردشگران خارجی با تاریخ ، فرهنگ و بخشی از آداب و رسوم و غذاهای شیرازدرغالب تورهای پیاده روی و پرداخت هزینه بر اساس کیفیت تور و توان مالی افراد (به دلخواه)شرکت کننده بدین صورت که افراد پس از ثبت نام رایگان در تورهای پیاده روی شهری با مفاهیم فوق از طریق توضیحات راهنما آشنا شده و در پایان هر گردشگر شرکت کننده مبلغ دلخواه خود را به راهنمای تور پرداخت خواهد کرد که این مبلغ تابعی از کیفیت تور و توان مالی گردشگر میباشد.

در حقیقت ارزش پیشنهادی این کسب و کار امکان کسب اطلاعات و آگاهی در مورد شیراز با کمترین هزینه بوده و همچنین فرصتی برای گردشگران solo برای یافتن دوست و انتقال تجربه است که برای این افراد بسیار مهم است. این موضوع قبلا در شهر شیراز وجود نداشته اما در شهرهای گردشگر پذیر جهان هست .

 

این کسب و کار در ضنعت گردشگری تعریف میشود.

 

بازار بالقوه : تمام کسانی  که به گردشگری علاقمندند و امکان اینکه حداقل دوساعت پیاده روی کنند رادارند

 

بازار آماده : تمام گردشگرانی که به شیراز سفر میکنند و علاقمند به کسب اطلاعات در مورد آن هستند

 

بازار هدف : گردشگرانی که بدون تور سازماندهی شده قبلی وارد شیراز میشوند  و عموما از نوع Budget Traveler ها هستند .

 

urgency : با توجه به کاهش ارزش پول ملی که باعث شده بسیاری از گردشگران Budget Travelerایرا ن را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب نمایند و ارایه این نوع خدمت راه حلی برای این افراد است که بتوانند نیاز خویش را بدین شیوه برآورده نمایند .

 

اندازه بازار: مثل اغلب حوزه های اقتصادی اطلاعات آماری از کسانی که بدون تور وارد ایران و یاشیراز میشوند در دست نیست اما شهود تجربی من که حاصل ۱۷ سال فعالیت در عرصه گردشگری هست اندازه ای مناسب!!! با توجه به حجم سرمایه گذاری اولیه کم را برای این بازار متصور است.البته توسعه سریع بومگردی ها و پر بودن آنها در در فصل کار در شیراز شاهدی بر این مدعای شهودی!! است.

 

CAC : هزینه بدست آوردن مشتری جدید : راه دسترسی اصلی این کسب و کار از طریق وبسایت هست و SEO برخی کلمات کلیدی و اطلاع رسانی در محل تجمع بازار هدف که همان هاستلها و رستورانهای ارزان و… هستند .

در مورد این کسب و کار چون توسط خودم اجرایی شده میزان اثربخشی این دو ابزار را از طریق مشتزیان اندازه گیری کرده ام که در صورت نیاز اعلام خواهد شد.

البته ثبت نام در سایتهای اعتبار سنجی هم مهم است(مثلTrip Adviser)  که فعلا ما ایرانیان را قابل نمیدانند!!!

 

هزینه تحویل محصول :

با توجه به اینکه عملیات تولید و مصرف در این کسب و کار همزمان صورت میپذیرد این هزینه در هزینه تولید لحاظ میگردد.

منحصر به فرد بودن :

باید بگویم که این موضوع بیشتر به نیروی انسانی و سطح آموزش و سواد و تجربه کاری او در این کسب و کار بستگی دارد . هرچه راهنمای مجری تور مجرب تر ورود افراد جدید و تقلید سخت تر اما بطور کلی فرست موور بودن باعث میشود که سایر افراد احساس کنند بازار این کار انقدر هم کشش ندارد و سخت تر بیایند  و در نهایت با توجه به سرمایه اولیه کم ، تقلید کار سختی نیست!!

 

Speed to market : در این کسب و کار بسیار بالا هست و طی یک روز آموزش و هماهنگی نهایتا هر تغییری کمتر از چند روز قابل اجراست.

پتانسیل عرضه محصول وابسته :

تورهایی که امکان تولید آنها بدون خرید خدمات از سایر تامین کنندگان امکانپذیر نمی باشد مثل تورهای محور ساسانی فارس که ۲ ساعت با شیراز فاصله دارد . البته کیفیت اجرای تورهای پیاده در این بخش بسیار مهم است و میتواند محرک خرید محصولات وابسته باشد.

Product life cycle : با توجه به اینکه اینکه شیراز با داشتن جاذبه های گردشگری متعدد در سطح جهانی جایگاه ویژه ای در گردشگری کشور داشته و دارد و توسعه روز افزون امکان  خرید محصولات  گردشگری از سامانه های آنلاین پیش بینی میکنم که این خدمت با شکل فعلی و تغییرات اندک بتواند چندین سال دوام داشته باشد

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟