Menu
نویسنده مطلب : سید میلاد قریشی

مطلب مورد بحث:

مانع اصلی در رسیدن به خواسته ها


۱- تشخیص خواسته ها به نظرم تا حدودی دشوار است اما دشواری آن از آنجایی آغاز می شود که ما جرات و شهامت این را پیدا نمیکنیم که با خود خلوت کرده و اعتراف کنیم که به دنبال چه هستیم ، چرا که ممکن است این رویارویی به ما نشان دهد که راه را تا اینجا اشتباه آمده ایم ؛ در ضمن مساله دیگر این است که ما آنقدر غرق در خواسته های جامعه و انتظارات اطرافیان هستیم که گاهی فراموش میکنیم خود واقعی مان کیست و چه می خواهد.

۲- به نظر می رسد اکثرا خواسته را به عنوان مقصود نهایی می بینیم ؛ مثلا خوشبخت شدن ، پولدار شدن ، عاقبت بخیر شدن و … اما درد آنجاست که هیچ گاه برای خودمان روشن نمی کنیم که این مفاهیم را به چه شرایطی نسبت می‌دهیم و همیشه این مفاهیم در پشت ابری از ابهام باقی مانده و دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

۳- بعد از آنکه زبان انگلیسی را تا حد خوبی یاد گرفتم و چند سالی گذشت ، دلم می‌خواست زبان فرانسوی را هم یاد بگیرم اما بعد از آنکه یک سال به کلاس رفتم و یاد گرفتم و کلی هم زمان و انرژی (و صد البته پول) برایش خرج کردم ، دیدم انگار اصلا این چیزی نبوده که می خواستم و آن را رها کردم.

۴- به نظر من دقیق ترین و باکیفیت‌ترین ماشین های صنعتی آلمانی هم در بازه های مشخص باید خاموش شده و عملیات تعمیر و نگهداری که اعم بازرسی قطعات و روغن کاری و … است ، روی آنها اجرا شود. می‌گویند در طول مسیر همیشه نگاهتان به مقصد باشد ؛ هستند کسانی که آنقد محو مقصد می‌شوند که چاله های جلوی پایشان را نمی بینند و گاهی مسائلی از دیدشان مخفی می‌ماند که هر کسی می‌فهمد حواس فرد جای دیگری بوده. از نگاه من می بایست تمام حواسمان را روی مسیرجلوی پایمان متمرکز کنیم و منزلگاه هایی تعریف کنیم تا در آنجا کمی بایستیم و سرمان را بالا بگیریم و مقصد را نگاه کنیم تا خدایی نکرده از راه و سمت و سوی اصلی مان منحرف نشده باشیم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟