Menu
نویسنده مطلب : مرتضی كاظمی

مطلب مورد بحث:

مزیت پیشتاز بودن | آیا مزیت پیشگامی واقعیت دارد؟


مقدمه:

همیشه از نظر من یکی از کسل کننده ترین کارهای دنیا “رفتن به نونوایی”  بوده و هست ، و کسل کننده تر اینکه وقتی تک پسر و فرزند آخر خانواده هم باشی و طبق قانون نانوشته مامورخرید نان تو باشی!!
برای همین از۳-۴سالگی تا ۲۸سالگی که این ماموریت خطیر و حساس! به من سپرده شده بود استراتژی های مختلفی به کار می بردم:

– مثلا تجاهل و غفلت : خودمو میزدم به کوچه علی چپ که یعنی من نمی دونم نون نداریم!! و وقتی پدر/مادرم نون میخردن ، من میگفتم: اِاِاِ مگه نون نداشتیم؟؟!! :)

-یا اینکه تمارض : واای چقدر حالم بد بود نتوستم برم نون بگیرم!! فردا صبح اول وقت حتما میرم میخرم!! :D

– یا اینکه تهاجم: وقتی میرفتم نون بخرم انقدر تعداد زیاد و مازاد مصرف خانواده می خریدم ، که وقتی میرسیدیم به یک سوم پایانی نون های داخل فریزر ، دیگه انقدر بیات شده بود که حتی کبوترهای پشت پنجره هم نمی تونستن این نو رو بخورن!!!

شرکت های پیشتاز:

پاییز سال ۹۵ وقتی متوجه شدم که اولین استارت اپ سفارش آنلاین نون  توی شهرک غرب راه افتاده کلی ذوق زده شدم، با اینکه اصلا توی محدوده سکونت ما نبود!!

حتی یادمه یک شب که توی ماشین یک پزشک بسیار پرمشغله و ساکن اون محدوده بود ، نشسته بودم و با ذوق تعریف کردم که : دکترجان دیگه راحت می تونید آنلاین نون سفارش بدید بیاد در خونه! ؛ و جواب ایشون : یعنی بوی نون تازه دم نونوایی رو هم از خودم دریغ کنم؟؟!! و من خیره به افق!!!! :/

بعد کم کم بقچه راه افتاد که به عنوان اولین شرکت پیشتاز بود که کل مناطق تهران رو پوشش می داد  و این برای من یعنی پایان ۲۵ سال مجاهدت در راه نانوایی!!

البته از تیر ۹۷ دیگه نتوست ادامه بده و متوقف شد!! و بعد شرکت هایی مثل آی نون و کلی شرکت دیگه که در سطح برخی مناطق و یا شهرستان های کشور ،اومدن و هرکدوم یه مدت کوتاه فعال بودن و بعد هم متوقف و حذف شدن!! و بعضی هاشون هم فعالن!

 

شرکت های پیرو:

تا اینکه از اواخر سال ۹۷ ، اسنپ فود سرویس سفارش آنلاین نون رو هم به فهرست خدماتش اضافه کرد، و با توجه به شناخته شده بودنش و استفاده از تجارب و اشتباهات پیشروهای قبل خودش، به سرعت موفق شد توی این زمینه گسترش پیدا کنه و جا بیفته؛ به شکلی که شاید اوایل وقتی سرچ می کردی یک یا دو نونوایی از محله مورد نظرت رو توی لیستش داشت، اما الان تا نانوایی های چند محله اون طرف تر رو هم توی لیستش برات میاره و سفارش میگیره و کیفیت خدمتش هم عالیه.

 

 

Late-movers:

در خصوص Late-movers مثالی که میخوام بزنم ارتباطی به دومثال قبلی نداره ، اما ؛ کاربردی و ملموسه وشرکت بسیار موفق و باکیفیت هستش:

همون طور که توی درسنامه به درستی اشاره شده بود شرکت های اسنپ و تپ سی جزو پیشگامان خدمت سفارش آنلاین تاکسی بودن ، تا اینکه شرکتی به نام هیترو  کار خودش به عنوان تاکسی های لوکس و VIP و باکیفیت ویژه و خاص ،  به صورت نیچ مارکتینگ از منطقه یک(شهرداری) تهران شروع کرد و هم ماشین های به روز و لوکس ارایه خدمت می کردن ، هم از لحاظ آداب معاشرت رانندگان شرکت ، و هم اینکه موقع سوار و پیدا شدن مسافر بازوبسته کردن در ماشین در مبدا و مقصد  به عهده راننده محترم باشه ، و پذیرایی حین سفر در ماشین رو انجام میدادن؛ و خوشبختانه منطقه به منطقه محدوده خدمتشون رو اضافه کردن و در حال حاضر کل تهران رو پوشش میدن!

مثلا چندین بار که من مهمان ویژه برای جلسه ای داشتم و امکانش رو نداشتم خودم به استقبالشون برم ، از خدمت هیترو استفاده کردم و خیلی راحت و سریع و با کیفیت انجام شد و توی زمان و انرژی من صرفه جویی شد.