Menu
نویسنده مطلب : احمد عباسی

مطلب مورد بحث:

مشکل ما با دیگران معمولاً چندبعدی است


سعی میکنم نه مسائل رو انقدر ساده کنم که دیگه چیزی از مسئله نمونه و نه اینکه انقدر مسائل رو پیچیده کنم که دیگه نشه حلش کرد .

فکر میکنم اهمیت توجه به روندها و رویدادها در اینجا مطرح میشه که به هر حال ابعاد و شخصیت انسانی افراد آن چنان پیچیده است که گاهی لبخند آنها نشان رضایت ، گاهی نشان خشم نهان ، گاهی هم نشان اینکه بعدا سر وقت مناسب درستت میکنم .

اگر یه مسئله ای به حدی میرسه که مطرح میشه حال میخواهد امتیاز کوچکی باشد یا امتیاز بزرگ ، برای افراد آنقدر مهم بوده که مطرح کرده است و طبیعتا زندگی افراد را مختل کرده بوده است .

اهمیت به مسائل مطرح شده ، از تنش های احتمالی می کاهد اما اینکه ایا مسئله ای که الان مطرح می شود فقط یک حلقه از زنجیر مشکلات است یا اینکه این حلقه ها زنجیر وار در هم متصل اند و حل آن ها نیاز به حل مسائل قبلی دارد کار خیلی سختی است .

اما می توان از این استراتژی استفاده کرد که مسئله ای که الان مطرح شده برای الان است و نیازی نیست که آن را به گذشته ربط بدیم . حل کردن یک حلقه از زنجیر خودش کمک میکنه که مشکلات پیچیده تر نشوند .

بعدا میشه مسائل گذشته رو به تفکیک حل کرد اما اهمیت مسائل فعلی است . فکر میکنم استراتژی مناسبی بوده و معمولا هم برای من جواب داده .

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟