Menu
نویسنده مطلب : مهدی

مطلب مورد بحث:

انسانها و نکته ای در کاربرد هوش مصنوعی


۵۰۰۰ سال قبل بزرگان شهر رو با تخت‌روان جابجا میکردن و اگر کسی میگفت که یک روزی تخت‌روانی اختراع میشه که دیگه نیازی به برده‌ها برای جابجا کردنش نیست ، هم برده‌ها نگران میشدن که از کار بیکار میشن و گرسنه میمونن و هم اگر به بزرگان میگفتن تخت‌روان‌های آینده با سرعت ۲۰۰ کیلومتر حرکت میکنن ، اونها ترجیح میدادن از تخت‌روان‌ خودشون که سرعتش چیزی حدود ۵ کیلومتر بوده ، استفاده کنن .۵۰۰۰ سال بعد خودرو اختراع شد و نه تنها بزرگان ازش استفاده میکنن بلکه همون برده‌ها هم ، بار از روی دوششون برداشته شد و سوار تخت‌روان شدن و شغل‌های جدیدی هم براشون ایجاد شده.
همیشه تصور آینده برای انسان اضطراب آفرین بوده. انسان برای تصور آینده از تصویر‌ها و تجربیات گذشتش استفاده میکنه که این باعث میشه آینده براش مبهم و غیر دقیق و غیر واقع‌بینانه باشه.
در مورد هوش مصنوعی هم به همین شکله . ولی باید دو نکته رو در این مورد در نظر داشت ، یکی این که  هوش‌مصنوعی برتر مسئله غریبی برای انسان نیست و اتفاقا قریبه . انسان از ازل ، به نوعی هوش برتر و قدرت بالاتر اعتقاد داشته.
نکته دوم این که ، باید در نظر داشت اگر این فرضیه درست باشه که یک روزی هوش مصنوعی قدرتش از انسان بیشتر میشه ، این لزوما به این معنی نیست که این هوش حتما جنبه منفی پیدا خواهد کرد بلکه منطقا در زمینه‌های مثبت هم رشد پیدا میکنه و شاید جدال خیر و شر مصنوعی پیش بیاد که این هم از ازل وجود داشته.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟