Menu
نویسنده مطلب : حبیب صادقی نژاد

مطلب مورد بحث:

خریدن یا ساختن؟ | مقدمه‌ای بر تعریف برون‌سپاری


با توجه به توضیحاتی که داده شده در انتخاب بین گزینه ی (ساختن یا خریدن) پارامتر شرایط ، زمان و نیازهای درآن مقطع بسیار تاثیرگذار هستند . به اصطلاح وابسته به شرایط نوع نگاه و تصمیم تغییر میکند . همانطور که در سری درس های  مهارت حل مسئله و در درس (منظور از ریلکس کردن مسئله چیست؟) اشاره میشود که با قید گذاری روی مسئله پاسخ ما تغییر میکند .
اگر زمان و نگاه بلند مدت داشته باشیم قطعا به سمت ساختن میرویم اما اگر نیاز به اقدام سریع باشد یا ناتوانی در پیاده سازی داشته باشیم برون سپاری عاقلانه تر و بهینه تر خواهد بود .
یک مثال ساده در ارتباط با مورد اشاره شده برای کشور ایران میتواند موارد زیر باشد . نگاه ساختن برای محصولاتی مثل پسته و زعفران و سپس صادرات صحیح آنها یا نگاه ساختن برای فراوری مواد نفتی در کشور و نگاه خریدن برای صنعت خودرو با توجه به جایگاه فعلی .

 یکی از سوالهای Make or Buy را که در محیط کار خود یا در شرکتهای دیگر یا در برندهای بین‌المللی مشاهده می‌کنید را انتخاب کرده و تحلیل کنید. آیا آن تصمیم را درست می‌دانید یا خیر؟ بر اساس چه فاکتورهایی چنین تصمیمی را تحلیل می‌کنید؟
با توجه به زمان شروع کسب و کار خود که با ساخت محتوا گره خورده بود ، تصمیم به نگاه ساختن برای داشتن و پیاده سازی سایت با تیم فنی و دیجیتال مارکتینگ خود داشته ایم .
زمان ، امکانات ، رقابت بازار ، توان تیم هایی که کار به آنها میتوانست برون سپاری شود ، میزان فشار وارده به مجموعه دلایلی برای گرفتن این تصمیم بوده اند