Menu
نویسنده مطلب : الی سوفی

مطلب مورد بحث:

تعریف پایداری چیست؟ | بررسی مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار


در برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه، برای گردش به راست نیز چراغ راهنما در نظر گرفته اند، همچنین تمام مسیرهایی که ممکن است در گردش به راست انجام شود، خطوط سفید عابر پیاده کشیده شده است. در سطح کلان این کار باعث کاهش تصادفات اتوموبیل ها با هم و با انسان  ها می شود. و همین می تواند ترافیک و مشکلات آن را کمتر کند.

ایران هم به نظر می رسد با منع اجازه گردش به راست در زمانی که چراغ راهنمایی و رانندگی قرمز هست، گام خوبی برای کاهش مشکلات برداشته باشد.

جریمه های سنگین و فرهنگ سازی از طریق رادیو و تلویزیون می تواند این قانون را پایدار کند. همچنین دوربین هایی که از پلاک اتومبیل ها عکس می گیرند و عکس گرفتنشان را با فلش به اطلاع راننده می رسانند! موثرتر از مواردی هست که دوربین بدون فلاش عکس می گیرد و بعدا عکس و جریمه را برای خاطی ارسال می کند.  این فلاش زدن ها مثل دستگاه ترس و شوک در یادگیری موش های صحرایی عمل می کند!! وقتی موش را در محیطی قرار می دهیم که با دیدن نور یا شنیدن صدا، شوک الکتریکی به او وارد می شود، هر بار که نور و صدا را می بیند یاد میگیرد که خودش را جمع کند، چون شوک قرار است به او برسد! و قطعا اگر حق انتخاب داشته باشد، وارد محلی نمی شود که ممکن است در آن شوکی متعاقب نور یا صدایی به وی برسد!