Menu
نویسنده مطلب : محمد علی حبیب اللهی

مطلب مورد بحث:

یاد گرفتن انگلیسی | تجربه شما در یادگیری زبان انگلیسی چیست؟


چیزی که برای خود من جالب بود این بود که چقدر همه ی ما ،تجربه های مختلف برای یادگیری زبان دوم داریم و در مسیر این سفر همه ی ناکجا آباد ها را هم گشتیم.

من هم می خوام تجربه ی خودم از این سفر را با شما به اشتراک بذارم.

۱- خب مطمئنا اولین بار که فهمیدم زبان آموزی کار خیلی سختی هست مدرسه بود. اوضاع به این شیوه گذشت تا اینکه بلاخره طلسم شکست و نعمت معلم عاشق باری دیگر بر ما نازل شد. معلمی که سخت گیر بود ولی به مرور با همه بچه های کلاس رفیق شد و کلاس هاش مثل برق می گذشت و اصلا خسته که نمی شدیم بلکه مغزمان تازه می شد و اماده برای یادگیری. شاخ غول شکسته شده بود ولی من بعدا انگیزه ای برای زبان اموزی نداشتم…

۲- تجربه های خودآموزی من به جایی نرسید تا اینکه با علی پیرهانی آشنا شدم.فهمیدم باید از زبان آموزی هدف مشخص و انگیزه ی آشنا شدن با دنیای بزرگ تر را داشت.دوباره شروع کرده بودم و هر روشی که از افراد موفق در زبان آموزی می شنیدم امتحان می کردم…

۳- سریال و فیلم های کمدی زبان اصلی خیلی به من کمک کرد. سریال friends و استندآپ های ماز جبرانی و بقیه فیلم سینمایی ها رو می دیدم و سعی می کردم تمام کلمه هایی که بلد نیستم رو یاد بگیرم.

۴- با برنامه های مختلفی هم برای یادگیری زبان آشنا شدم که در این روند کمک بسیاری به من کرده اند.از نظر من بهترین برنامه که طراحی بازی گونه ای هم دارد، برنامه ی memrise هست.

۵- در نهایت متوجه شدم که برای ایجاد یک عادت پایدار برای زبان آموزی و حفظ این مهارت بهتر هست از ساختار میکرو اکشن یا ریز عادت استفاده کنم و روزی ۵ کلمه یاد بگیرم و به مرور وقتی تبدیل به عادت شد کار های بیشتر انجام بدم.

تجربه ی خودم از یک دورهمی در دانشگاه و انگلیسی صحبت کردن هم بسیار انگیزه بخش و آموزنده بود. اگر فرصت پیوستن به این نوع گروه ها را دارید حتما استفاده کنید و سعی کنید که مسیر این سفر را پر از بازی و اتفاقات زیبا کنید…؛)