Menu
نویسنده مطلب : مریم آزاد

مطلب مورد بحث:

عادتها و تجربه های مربوط به عطر و ادوکلن و بو و رایحه


دوران کودکی پدرم همیشه از ادکلن Azzaro استفاده می‌کرد. به دلیل کاری که داشت  مجبور بود به مدت ۵ سال دور از ما و در کشور دیگه ای زندگی کنه. اما هر بار که به دیدن ما می اومد سلیقه ی ادکلنش تغییر نکرده بود. تمام اسباب بازی ها و هدیه هایی که برای ما می آورد این بو رو می‌گرفتن و من تا مدت ها می‌تونستم حضورش رو احساس کنم. بوی این ادکلن با رایحه ی گرم و تلخ همیشه بهترین حس ها رو در من تازه می‌کنه.
عطر خودم که بیشترین استفاده رو ازش دارم Geparlys _Good life هست.
پیش اومده که عطر گرونی رو خریدم و کمتر از یک سال شیشه ی خالی اون رو دور انداختم. اگر بخوام شیشه ی عطری رو نگه دارم حتما باید نصف اون عطر یا کمترش رو استفاده نکنم و توی شیشه بمونه. به نظرم شیشه با عطر داخلش زیباست. من عادت ندارم شیشه های کاملا خالی رو نگه دارم.
گاهی بند ساعت و پشت قاب گوشی و داخل کیفم رو هم خوشبو می‌کنم. در عطر زدن اصلا خسیس نیستم.
تقریبا سه سال هم هست که از بادی اسپلش به جای اسپری استفاده می‌کنم. به دلیل ماندگاری بالاتر، بوهای متنوع و همین طور نداشتن گاز و ضررهای اسپری گزینه ی خیلی بهتری برای خوشبو کردن هست. انتخاب من تا الان بیشتر برند ویکتوریا سکرت بوده اما Hilda Beaut هم بوهای خوب والبته قیمت مناسب تری داره.
به نظرم زمانی که از اسپری استفاده می‌کنیم باید میزان حساسیت اطرافیانمون رو هم در نظر بگیریم. به طور مثال در باشگاه ورزشی یا مکان هایی که نیاز داریم از خوشبو کننده استفاده کنیم، دقت کنیم دیگران از بو و گاز اسپری اذیت نشن. من متوجه شدم که تقریبا اکثر افراد به این موضوع توجهی نمی‌کنند.
در رابطه با موارد دیگه، من برای خوشبو کردن ماشین از عطر های کوچک جیبی استفاده می‌کنم. تقریبا همیشه یکی از اونها رو روی در ماشین دارم. احساس می‌کنم بوی خوب باعث میشه با آرامش بیشتری رانندگی کنم.
بوی گل مریم و یاس، بوی هل و مربای توت فرنگی هم حس خوبی رو با من همراه می کنن. بویی هم که خیلی آزارم میده بوی آسفالت داغی هست که قراره روی خیابون ها پهن بشه.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟