Menu
نویسنده مطلب : محمدعلی راستین

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


– تجسم فضایی: عالی
در این استعداد با توجه به شناختی که از خودم دارم بسیار خوب عمل می کنم، در بسیار از موارد به راحتی می توانم اجسام سه بعدی رو از اشکال دو بعدی استخراج کنم، در هنگام پارک کردن می توانم خودم را خارج از ماشین تصور کرده و به راحتی پارک می کنم.
– توانمندی استقرا: متوسط
به نظرم در این استعداد در حد متوسط هستم، در برخورد با برخی مسائل، می توانم همانندی هایی با مسائل قبلی پیدا کنم و کار خود را پیش ببرم.
– لبریز از ایده: خوب
در این استعداد به نظرم عالی نیستم، اما از حد متوسط بالاترم. در مسائل جدیدی که برایم پیش می آید می توانم راه حل هایی زیادی پیشنهاد بدم (که البته خیلی از آنها کارآمد نیستند) اما در مسائلی که قبلا راه حل آن را می دانم به سختی می توانم راه حل های جدید ارائه کنم.
– توانایی خواندن سریع: متوسط
با مقایسه با اطرافیانم به این نتیجه رسیدم که نسبت به آنها سرعت خواندن بسیار بالایی ندارم اما کند هم نیستم. می توانم اعداد را با سرعت خوبی رو خوانی کنم.
– استدلال تحلیلی: خوب
معمولا می توانم یک مسئله را به زیر مجموعه های منطقی تقسیم بندی کنم و مراحل را به صورت منظم پشت سر هم بچینم. معمولا در چیدمان جزوه هایی که شماره صفحه ندارند مشکل زیادی ندارم ولی با این حال ترجیح می دهم که از شماره صفحه استفاده کنم.
– توانایی کار با اعداد:
          * تحلیل سری های عددی: خوب
با توجه به تست هایی که در مکان های مختلف داده ام معمولا به خوبی می تونم رابطه ای منطقی بین اعداد پیدا کنم.
* توانایی بازی با اعداد: متوسط
در آزمونی که برای این توانایی ذکر شده پیدا کردن یک پاسخ مناسب گاهی برایم سخت و گاهی آسان است. به نظرم نسبت به دیگران برتری خاصی در این توانایی ندارم.
* حافظه عددی: متوسط
معمولا هنگامی که می خواهم شماره تلفنی را از روی کاغذ به گوشی منتقل کنم، دو رقم دو رقم یا سه رقم سه رقم این کار انجام می دهم. حفظ کردن اعداد به صورت درازمدت برام سخت است مگر اینکه چندین و چندبار تکرار کنم.
– سیلوگرام: خوب
با توجه به تجربه خودم از زبان آلمانی و مقایسه خودم با سایر همکلاسی هایم متوجه شدم که در صورتیکه به اندازه کافی فرصت بگذارم می توانم نسبت به خیلی از افراد بهتر عمل کنم.
– حافظه طراحی: خوب
اگر از رسم نقشه محیط زندگی به عنوان یک معیار برای این موضوع استفاده کنیم، از عهده این امر به خوبی بر می آیم.
– تفکیک رنگ ها: متوسط
با توجه به تست های پزشکی صورت گرفته دچار کورنگی نیستم و با وجود اینکه اختلاف برخی رنگ ها را وقتی که کنار هم قرار می گیرند از هم تشخیص می دهم نمی توانم آن ها را با نام های مختلف توصیف کنم.
– نگاه به جلو: خوب
به نظرم در این استعداد خوب عمل می کنم. برای مثال می توانم برای خرید چیز مورد علاقه ام چندین ماه پولم را پس انداز کنم تا در نهایت به آن برسم.
– تسلط بر انگشتان:
          * مهارت کار با انگشتان: متوسط
در انجام کارهای معمولی که با انگشتان انجام می گیرد مشکلی ندارم برای مثال گره زده نایلون، بند کفش و … . اما هنگامی که می خواستم انگشتانم را روی سیم های گیتار بگذارم متوجه شدم استعداد خاصی در این مورد ندارم
* مهارت کار با ابزار: خوب
به صورت معمول با ابزارها خوب کار می کنم، برای مثال می توانم به راحتی میکروکنترلرها رو برد لحیم کنم، یا کار کردن با موچین بریم دوار نیست. همچنین به قلم موقع نوشتن تسلط دارم.
– استعداد موسیقی و تشخیص صدا:
          * حافظه تن صدا: متوسط
برای به خاطر سپردن متن یک موسیقی باید بارها و بارها به آن گوش کنم تا بتوانم با آن همخوانی کنم.
          * توان تفکیک فرکانس: ضعیف
به نظرم در این استعداد نسبت به دیگران ضیف تر عمل می کنم، در بسیار از موارد نمی توانم حتی صدای دوستان صمیمی ام را از پشت تلفن تشخیص دهم.
* حافظه ریتم: متوسط
در تشخیص ریتم با توجه به تست پیشنهاد شده به صورت نرمال عمل کردم، در بسیاری از موارد هنگامی که یک موسیقی را با خودم زمزمه می کنم کمتر از موسیقی اصلی طول می کشد. همچنین در انجام سایر امور ریتمیک مانند حرکات ورزشی می توانم بدنم را با ریتم هماهنگ کنم.