Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

مواجهه با رفتار انفعالی تهاجمی


سلام به دوستان

من شخصاً به رفتار انفعالی تهاجمی اعتقادی ندارم و معمولاً چه آگاهانه و چه ناآگاهانه چنین رفتاری را بروز نمی دم و از اینکه دیگران هم در موردم چنین رفتاری کنند رنج می برم.

همیشه ترجیح میدهم که خیلی صریح و رو در رو در مورد موضوع، بحث و گفتگو بکنیم و اگر مقدور بود حلش کنیم و اگر هم نشد به هر حال حرفهای نگفته و دلخوری ها رو از زاویه نگاه خودمون بیان کرده باشیم. به نظرم بهتر از این هست که هر دو طرف ماجرا فقط در درون خودشون موضوع را تجزیه و تحلیل کنند.

در محل کار و در طول سابقه خدمتی ام، یکی از مسئولین من در حد زیادی رفتار انفعالی تهاجمی را ابراز می کردند. زمانیکه از یک موضوع کاری، شخصی و … از کارکنانشون دلخور می شدند شروع به ابراز رفتار انفعالی می کردند از جمله بی اعتنایی، سلام و احوالپرسی سرد، نپذیرفتنشان در اتاقشون، محول کردن کارهای چالشی،نگه داشتن در محل کار تا دیروقت به بهانه های کاری و …

با توجه به مدل ذهنی خودم همیشه این رفتار برام جای سوال داشت. روزی که شرایط مناسب بود و بحث رفتار سازمانی و نقد کردن و نقد شدن پیش آمده بود، این رفتار را به ایشان یادآوری کردم و علتش را جویا شدم.

ایشان توضیح دادند که علاوه بر اینکه این رفتار یکی از ویژگی های شخصیتیشون هست، در واقع نوعی استراتژی (تعمدی) هم است که کارکنان متنبه شوند و بیشتر به رفتار و عملکرد خودشون توجه داشته باشند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟