Menu
نویسنده مطلب : محمدرضا کروبی

مطلب مورد بحث:

چرخه عمر چیست و چرا باید آن را بشناسیم؟


دوره ی تولد در خرید آنلاین را میتوان اینگونه بیان کرد :

اولین بار در سال ۱۹۹۱ تیم برنرز لی تجارت الکترونیک را پایه‌گذاری کرد.و در سال ۱۹۹۴ که بانکداری آنلاین ایجاد شد، شرکت پیتزا هات اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد. همچنین  کمپانی آلمانی اینترشاپ(Intershop) اولین سیستم فروش اینترنتی خود را ایجاد کرد. ۱۹۹۵ شرکت آمازون. کام و سال ۱۹۹۶ شرکت ئی بی نیز فعالیت‌های خود را شروع کردند.

در ایران :

در کشور ما هم در سال های اخیر، شرکت های خوبی در این عرصه سرمایه گذاری کرده اند، اما طبق آمارهای وزارت صنعت و معدن و تجارت، از هر ۵ فروشگاه اینترنتی ۳ مورد از آن شکست می خورد. به بیانی دیگر سرمایه گذاران در بهترین حالت ۴۰ درصد شانس موفقیت دارند. اما چرا مردم رغبت چندانی به خرید اینترنتی ندارند در صورتی که خرید از این طریق، به واسطه کاهش هزینه های جانبی فروشنده کاملا به صرفه تر برای مشتری است. که علت آن عموما عدم سیستمی منظم و برنامه دار برای دلیوری کالا است . که این مشکل عموما در سایت های بزرگ حل شده .

این ابزار در ایران می شود گفت مرحله ی نوزادی خود را پشت سر گذاشته مخصوصا در شرکت های موفقی مانند دیجیکالا – تی چارتر و … که این شرکت ها به نوعی وارد مرحله ی رشد خود شده اند و به زودی به بلوغ کامل می رسند .

اما پیرامون تولد دوباره در این شرکت ها میتوان آینده ای نسبتا دور را متصور شد که نحوه ی ارسال این شرکت ها به دستگاه های تلپورت تغییر کند یا اسکنر های ۳D