Menu
نویسنده مطلب : سکینه شفیعی نژاد

مطلب مورد بحث:

نامه ای به گذشته


سکینه جان سلام
می دونم که بیشتر از هر زمان دیگه ای احتیاج به همدلی داری، به کسی که پای صحبت هات بنشینه و درد دلت رو گوش کنه، تا اینکه بخواد نصیحتت کنه، ولی با سابقه ای که از تو دارم و اینکه همیشه دوست داشتی یک راهنمای خوب داشته باشی ، کسی که بتونه در هنگام سختیها و مشکلات راهنمایت کنه می خواهم چند سطری در خصوص اینکه چه چیزهایی می تونه بهت کمک کنه تا زندگی بهتری را تجربه کنی، برایت بنویسم.

فکر می کنم از دکتر شیری بود شنیدم که گفت: بهشت را باید ساخت، ولی از جهنم باید بیرون رفت . می دونم داری تمام تلاشت رو میکنی تا از این حال بد بیرون بیای و زندگی خوبی برای خودت بسازی ولی بدان، اول از همه خودت را دست کم نگیر و از این بی ارزشی بیرون بیا. خودت رو با دیگران مقایسه نکن، زندگی هرشخص متفاوت از دیگریه وهر کسی را ه رسیدن به خوشبختی مخصوص به خودش رو داره،  گمان نکن کسی که همه امکانات براش فراهم بوده و به موفقیت رسیده انسان با ارزشیه و کسی که این امکانات رو نداشته و اتفاقات ناخواسته ای در زندگیش بوجود آمده که مانع موفقیتش شده، اون آدم بی ارزشیه.  اینکه تو موقعیتش رو نداشتی که به تحصیلاتت ادامه بدی و کسب درآمد کنی و از اون طریق هم به خودت و هم به دیگران کمک کنی، نشانه بی ارزشی تو نیست . ارزش ات را با عملکردت نسنج، توعلیرغم موفقیت و شکستهات انسان ارزشمندی هستی.

خودساخته باش وبرای ساختن شخصیت سالمت تلاش کن ودراین راه صبور باش چون تغییر کار بسیار سختی است و شاید اگر این موضوع را ندانی در میانه راه دلسرد شوی و دست از تغییر بکشی .

از حرف مردم نترس ، به نظر دیگران درباره خودت توجه نکن ، رضایت آنها مهم نیست ،رضایت خودت برات مهم باشد .سعی کن  خودت باشی ، به خواسته هایت اهمیت بده وآن چیزی که به صلاحت هست باش  . می دانم که رضایت پدرو مادر برات خیلی مهم است ولی اگر خواسته ات با خواسته خانواده ات هم راستا نبود، نباید احساس گناه داشته باشی که چرا خواسته آنها را برآورده نکرده ای . تو به عنوان فرزند وظیفه داری که به پدر و مادرت احترام بگذاری نه اینکه از آنها اطاعت محض کنی .

برای کارهایی که نتوانستی انجام دهی احساس تقصیر نداشته باش چون این احساس نه گذشته ات را تغییر می دهد نه آینده ات را بهتر می کند. بلکه زمان حالی که باید صرف ساختن آینده ات شود را نیز از دست خواهی داد.
می دانم که همیشه کنجکاو بودی که خیلی مسائل را بدانی و مطالعه و یادگیری را دوست داشتی .از این کارها دست برندار و بیشتر از بیش به آنها توجه داشته باش چون با این کار به توانایی واستعدادهایت پی می بری و هم دید باز تری نسبت به جهان هستی  خواهی داشت و انسان منعطف تری خواهی شد .

برای رسیدن به خواسته هایت زمان رو ازدست نده برای تک تک لحظاتش ارزش قایل شو و بدان که خوشبختی یک مسیر است نه یک مقصد .چون پس از رسیدن به مقصد بعد از مدت کوتاهی باز احساس ناراحتی خواهی کرد ورضایت را در خود حس نمی کنی و چه زیبا  در قرآن کریم هم گفته شده اهدنا الصراط المستقیم یعنی که خداوندا ما را به راه راست هدایت فرما .