Menu
نویسنده مطلب : محمد رمضانی

مطلب مورد بحث:

تقسیم کار در تیم - مدل رنگی مردیت بلبین (قسمت دوم)


با سلام
تمرین:
خوشحال می‌شویم اگر در مورد کارهای صورتی و سفید و خاکستری، تجربه‌ها و خاطراتی دارید، با دوستان خود در میان بگذارید.
من تو بخش فروش شرکتمون هستم و مثال هام رو از همین بخش براتون میزنم.
 
کارهای خاکستری:
بعضی وقتها برای ما درخواست هایی میاد که خودمون تولید کننده اون محصول نیستیم، اما شرایط برای بازرگانی اونها رو داریم.
در این موارد همه از شما فقط اطلاعات فنی و قیمت تموم شده رو میخوان و هیچ کس به مسیر طی شده از سوی شما برای پیدا کردن بهترین قیمت و اطلاعات توجه نمیکنه که همه این کارها جزو کارهای خاکشتری به حساب میان.
 
کارهای سفید:
اکثر فروش های ما به صورت های خرد، استعلامی و مناقصه ای هستش. برای شرکت تو مناقصه هم از ما ضمانت نامه بانکی و یا واریز وجه به حساب میخوان. این مناقصه ها عموما ی تایم مشخصی دارند و باید تو اون مدت جمع بشوند.
بعضا پیش میاد که تو برخی مناقصه ها، زمان طولانی میشه و تو این موارد بعضی وقتها مدیران من بهم میگن که بریم انصراف بدیم و وجوه و ضمانت نامه هامون رو ازاد کننیم و …
من هم تا جایی که بشه مقاومت میکنم!!
تو این شرایط اگه موفق بشیم، واقعا چیز خاصی نصیبم نمیشه، اما وقتهایی که بازنده میشیم، بارها میشنوم که بهم میگن دیدی بهت گفتیم از مناقصه خارج بشیم و الکی وقتمون هدر شد و پولمون خوابید و …
 
کارهای صورتی:
ما باید به صورت هفتگی گزارش کار تحویل بدیم، در حالی که داریم به صورت روزانه و شفاهی مطالب و اطلاعات رو به مدیریت می رسونیم.
از سوی دیگه قبلا برای از دست نرفتن اطلاعات، این گزارشات ارائه می شد، اما الان کسانی مثل من اطلاعاتشون رو به صورت فایل اکسل ارشیو میکنند و همه جزییات توش موجوده و حتی مدیریت هم که این مسئله رو میدونه، دیگه گزارشات هفتگی رو مطالعه نمی کنه!!، اما ما هنوز داریم گزارش هفتگی تحویل میدیم.
 
موفق و شادکام باشید.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟