Menu
نویسنده مطلب : زهرا وفائیان

مطلب مورد بحث:

قدرت گزینه های پیش فرض در زندگی ما


 
دوستان متممی سلام
 
دوست دارم به موارد مربوط به استفاده ام از شبکه های اجتماعی اشاره کنم
 

– برای مثال در تلگرام عضو هیچ گروهی از هیچ نوعی نیستم.

 – تمام گفتگوهای دو نفره را در صورتی که اطلاعات خاصی نداشته باشد بعد از تمام شدن گفتگو پاک می کنم. تا وسوسه دوباره خواندن تمام مکالمه دوباره از اول ،کامل از بین برود.

 – فقط یک بار صبح و یک بار شب تلگرام را از طریق لپ تاپ چک می کنم و بعد از آن log out می کنم.

– پیش از آنکه از گروه ها خارج شوم مدتی تنظیمات تلگرام را تغییر داده بودم تا فیلم ها و عکس ها بصورت خودکار دانلود نشوند ؛ اینگونه در مصرف گیگ دانلود صرفه جویی میشد !!! و از طرفی وقتی به گروهی سر می زنید و باید منتظر بمانید تا تمام عکسها و فیلم ها دانلود شوند ، احتمالا انگیزه شما را برای وقت گذرانی در تلگرام کم می کند.

– از طرفی تغییر تنظیمات تلگرام باعث شده بود عکسها و فیلم ها بصورت خودکار در گوشی ذخیره نشوند و همین کمکم می کرد فضای خالی موبایلم برای موارد مفیدتری خالی بماند.

– زمانی که دیگر از واتس آپ یا وایبر و… استفاده نکردم عکس پروفایلم را حذف کردم و اکانتم را پاک کردم تا دیگران متوجه عدم حضورم شوند و دیگر پیامی نفرستند.

– بعد از حدود یکسال استفاد از اینستاگرام یک شب تصمیم گرفتم و بیش از ۹۰ پست را پاک کردم . پست هایی که کاملا از حال شخصی من خبر میداد و بارها در آنها به ارادتی که به محمدرضا دارم اشاره کرده بودم ، به تجریبات فوق العاده ای که در دانشگاه شریف داشتم و… حتی بعضی از پست ها را محمدرضا در صفحه شخصی اش در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بود اما با این وجود احساس کردم داشتن پست در صفحه های اجتماعی شما را وسوسه می کند تا گاهی سری بزنید و یا به داشتن فالور بیشتر اهمیت بدهید. از این رو کلا صورت مساله را پاک کردم !