Menu
نویسنده مطلب : سارا عشقی

مطلب مورد بحث:

مهاجرت پروانه ها و تصاویر مهاجرت آنها


این مطلب منو یاد دوران کودکی انداخت. معمولا بعدازظهرهای تابستان که همه در حال استراحت بودن . من که از خواب فراری بودم معمولا اوقاتم رو در حیاط بزرگ مادربزرگ می گذروندم و یکی از سرگرمی هام این بود که بشینم و منتظر پروانه ها باشم. بعد میگرفتمشون و با دقت براندازشون میکردم . البته بهتون اطمینان میدم که بعد ولشون میکردم. چه لحظه های قشنگی بودن. هنوزم به یاد اوردنشون حس خوبی میده.

تو همین احوالات بودم که یاد یه انیمیشن افتادم که وقتی کوچیک بودم چند باری از برنامه کودک پخش شد. اولین باری که اونو دیدم و ماجرای اون پروانه بزرگ و درسی که به شکارچی پروانه  داد. خوب یادمه که دیگه از اون به بعد پروانه ها رو نمی گرفتم و فقط تماشاشون می کردم. حتما اعضائی که همسن من هستند، این کارتون رو دیدند.

با یه جستجو لینک انیمیشن رو در آپارات پیدا کردم . به نام شکارچی پروانه
یه بازی کارت هم داشتیم که تصاویر پروانه های مختلف بود که باید رو زمین میچیدیم و جفتشون رو پیدا می کردیم تا کارت ها تموم شه البته به پشت. تعداد پروانه ها زیاد بود و ۷۰ تا کارت بود که تقریبا ۳۰ نوع پروانه بود و خیلی هم سخت بود و به خاطر همین متقاضی این کارت برای بازی کمتر بود و من هنوز هم اونها ها رو دارم و گاهی اوقات با برادرزادم بازی میکنم. خیلی از گونه های پروانه ها رو در اون بازی دیدم و یاد گرفتم.