Menu
نویسنده مطلب : امیر جافری

مطلب مورد بحث:

هشت خرده مهارت برای تصمیم گیری بهتر و حل مسئله


یک تصمیم اشتباه: همکاری و کسب مجوزها از یک سازمان دولتی برای اجرای طرحی

چندسال پیش توی شرکت تصمیم گرفتیم طرحی رو اجرا کنیم که فک می کردیم بهتره براش یه سری مجوزها رو از یه سازمان دولتی بگیریم و برخی همکاری ها با اونا داشته باشیم و من در گرفتن این تصمیم نقش مهمی رو بازی کردم. این تصمیم باعث گرفتن انرژی زیادی از ما شد و تنش زیادی رو به شرکت وارد کرد. البته نمیگم که کار کردن با سازمان های دولتی حتما بده، نوع طرح ما و سازمان خاصی که باهاش کار می کردیم باعث میشن که الان که به گذشته نگاه کنم ببینم واقعا تصمیم بدی بود.

حالا که دقت می کنم توی گزینه ها زیر برای این تصمیم گیری اشتباه کردیم:

Alternatives: ما برای اجرای اون طرح حتما نیاز به همکاری با اون سازمان دولتی نداشتیم،‌ منتها اون موقع خیلی دقت نکردیم که چه راهکاری دیگه ای وجود داره که بدون نیاز به همکاری با اون سازمان دولتی طرح خودمون رو اجرا کنیم.(نهایتا با تاخیر دو ساله ای این کار رو کردیم ولی دوسال اذیت شدیم و آسیب دیدیم).

Tradeoffs: برای اجرای این تصمیم چه چیزهایی رو از دست می دادیم؟ اگر دقت می کردیم که اجرای این تصمیم چه محدودیت ها و چه تنش هایی رو به ما وارد میکنه و  چقدر وقت و انرژی ما رو می گیره.و از قبل با افراد با تجربه تری صحبت می کردیم. احتمالا اون تصمیم رو نمی گرفتیم. با کمی دقت این مسائل قابل تشخیص بودن.

Uncertainties: یه سری مسائل بودن که ما اون دوره نمی دونستیم و با کمی مطالعه و دقت می تونستیم متوجه اونها بشیم. این موضوع هم روی تصمیم ما تاثیرگذار بود.

 

((ممکنه برخی از شما تجربه های تلخی از همکاری با برخی از سازمانهای دولتی داشته باشید. بوروکراسی، رابطه بازی، ناپایداری و برخی ویژگی هایی که به شدت میتونه به شرکت های خصوصی و پیمانکارها ضربات بزرگی وارد کنه، یکی از درسهایی که کارآفرین های بزرگ جهان سعی می کنن به صاحبای کسب و کارها بدن اینه که تا زمانی که واجب نیست به سمت سازمان های دولتی نرید چه برای همکاری و چه برای کسب مجوز. چون این مسائل به خصوصبرای شرکت های نوپا فرسایشیه))