Menu
نویسنده مطلب : میثم نوروزیان

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱- با توجه به گسترش شهرنشینی و زندگی ماشینی، یکی از دغدغه‌های زندگی‌های امروزی (به ویژه در شهرهای بزرگ)، نداشتن زمان کافی برای دور هم بودن خانواده است. یکی از جاهایی که خانواده معنای واقعی پیدا می‌کنه، دور میز شام است، اما به شرطی که زمان کافی برای تهیه مواد اولیه برای شام و همچنین فرصت طبخ غذا وجود داشته باشه. کسب و کار پیشنهادی من «شرکت تأمین کننده مواد اولیه برای تهیه غذای خانگی» است. شما به عنوان یک خانم خانه‌دار، مشتری شرکت می‌شوید و بر اساس خواسته شما مثلاً هفته‌ای سه بار، مواد اولیه لازم برای طبخ یک غذای خانگی (به دلخواه خودتان از یک لیست بلندبالای پیشنهادی شرکت که البته بسیاری از غذاها ممکن است برای شما جدید و جذاب هم باشد) در یک بسته‌بندی مناسب درب منزل شما تحویل داده می‌شود. اکنون شما بدون دغددغه ظرف مدت کوتاهی به کمک بهترین مواد اولیه تاز،ه غذا را طبخ می‌کنید.

۲- ارزش این کسب و کار به خلق فرصت با هم بودن اعضای خانواده است، چیزی که امروزه کمرنگ شده. همچنین ذخیره کردن زمان افراد هم یکی از دیگر از فرصت‌هاست. از آنجایی که یکی از مهمترین ملاک‌های یک کسب و کار باید بهبود کیفیت زندگی مردم باشد، به زعم من این کسب و کار پیشنهادی به واقع در همین راستا قدم برمی‌دارد.

۳- این کسب و کار در صنعت مواد غذایی و در حوزه خدمات قرار می‌گیرد. چون در درجه اول باید پیشنهاد غذا (به همراه دستور پخت آن) بدهد. از یک طرف می‌بایست مواد اولیه با کیفیت تهیه کنید، بعد از آن می‌بایست مواد اولیه تهیه‌ شده را در بسته‌بندی با کیفیت (به گونه‌ای که کیفیت و تازگی مواد غذایی تا رسیدن به محل مشتری حفظ گردد) عرضه کرد و پس از آن در زمان مناسب بسته را در محل مشتری تحویل دهد.

۴- بازار هدف: در مراحل اولیه کار، بازار هدف می‌تواند فقط خانوارهای مناطق شمال‌شهر(متمکن از لحاظ مالی) باشد/ بازار بالقوه: تمامی خانواده‌های شهری که علاقمند به غذاهای خانگی هستند. / بازار آماده: خانم‌های شاغلی که علاقمندند اعضای خانواده را دور میز شام با دستپخت خوبشان جمع کنند.

۵- معیارهای ارزیابی بازار محصول:
منحصر به فرد بودن محصول:در شرایط فعلی بازار این نوع کسب و کار منحصر به فرد است.
سرعت عرضه محصول یا خدمت جدید به بازار: بسیار سریع. هر روز می‌توان دستور غذای جدید به همراه مواد اولیه جدید عرضه کرد.
پتانسیل عرضه محصولات وابسته: از این جهت پتانسل خوبی وجود دارد، مثلاً می‌توان در کنار آن، لوازم آشپزی و پخت و پز نیز عرضه کرد.
هزینه رساندن محصول یا خدمت به دست مشتری: به اندازه هزینه یک پیک موتوری
محدوده قیمت قابل عرضه: با توجه به نوع غذای پیشنهادی، قیمتها متنوع خواهد بود.
میزان ضرورت محصول یا خدمت برای بازار: به نظرم در شرایط فعلی زندگی شهری، ضرورت این کسب و کار احساس می‌شود.

 ۶- اولاً قطعاً امکان تقلید از این کسب و کار وجود دارد، ثانیاً در صورتی که مواد اولیه و یا بسته‌بندی و یا تحویل محصولات مناسب نباشد،  زمینه‌ساز فرصت طلبی بوده و نگرش مردم را به این کسب و کار خراب خواهد کرد.