Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

قانون مورفی چیست؟ | قوانین مورفی چه چیزی را به ما می‌آموزند؟


سلام به دوستان

من هم مثل اغلب افراد، بارها درگیر این قانون شدم. البته بسیار بسیار تلاش می کنم فرد خوش بینی باشم و باور کنم که این قانون در مورد من خیلی قدرتمند نیست و اون چیزی که برام پیش میاد بیشتر تحت تأثیر رفتار خودم، برنامه ریزی هام و شرایطی هست که چندان هم دور از انتظار نبوده و من دقت کافی را در مورد پیش بینیشان نداشتم.

اما یه خاطره دردناک که از جناب مورفی دارم برمی گرده به ترم سوم دوره کارشناسی که درس آمار و احتمالات داشتیم و یه استاد بسیار بسیار سخت گیر و از طرفی این درس برای ترم بعد پیش نیاز دو درس مهم دیگر هم بود.

من که کلاً از مباحث ریاضی در هر زیرشاخه ای چندان سر در نمی آوردم (البته هنوز هم) و هیچ علاقه ای به درک و یادگیری این همه فرمولهای عجیب و غریب نداشتم و ندارم، از شروع ترم نسبت به این درس و جناب استاد، فوبیای شدیدی پیدا کردم و تصمیم قاطع گرفتم که درون چیزی که ازش می ترسم شیرجه بزنم.

خلاصه بعد از هر جلسه کلاس، با هم اتاقی عزیز و مهربان و ریاضی دان، درس اون جلسه را مرور می کردم و تمرینها رو حل می کردم که مبادا شب امتحانی بشم. همه چیز خوب پیش رفت تا روز امتحان که ساعت ۲ ظهر بود.

از صبح زود آنچنان دچار دل درد و معده درد شدم که هیچ راهکار و خوددرمانی و هم اتاقی درمانی جواب نداد و نهایتاً ساعت ۱۱ صبح اورژانس به خوابگاه آمد و با تزریق سرم و آمپول های مسکن من جان سالم به در بردم. این مراحل چیزی حدود دو ساعتی زمان برد و بعد من هم از شدت درد و عوارض داروها به خواب رفتم.

نتیجه اینکه به همین راحتی درس آمار و احتمالات گرامی را افتادم و ترم بعد هم درسهایی که آمار پیش نیازشان بود نتوانستم انتخاب کنم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟