Menu
نویسنده مطلب : وحید هاشمی

مطلب مورد بحث:

کتابخوانی و توصیه هایی برای آن


سلام
علاوه بر توصیه‌های مطرح شده در درس و نکاتی که بچه‌ها اضافه کردن من هم از روشی برای کتاب خون کردن خودم استفاده می‌کنم و موثر هم بوده.
من کتاب خون حرفه‌ای و هر روزه نبودم و برای مجبور کردن خودم به خوندن هر روز کتاب از این روش استفاده میکنم:
در وهله اول خودم رو مجبور کردم که حداقل روزی ۲۰ صفحه کتاب بخونم و هر طور شده این کار رو انجام بدم.
برای هر کتاب یک برگه در نظر می‌گیرم و بر روی اون تاریخ شروع و تاریخ روزهای پیش روی خواندن کتاب رو می نویسم.هر روزی که ۲۰ صفحه اون روز رو می‌خونم تیک اون روز رو می‌زنم و یادداشت می‌کنم تا چه صفحه‌ای خوندم و همچنین مواقعی هم هست که بیشتر از ۲۰ صفحه می‌خونم واگر روزی هم موفق به خوندن کتاب نمی شدم تیک اون روز رو نمی‌زدم و دلیل نخوندنمو در کنار همون روز می‌نوشتم.
در آخر با خوندن چند کتاب به این روش تونستم حداقل مطالعه روزانه کتاب رو به صورت منظم داشته باشم و با نگاه کردن به برگه های اون کتابها متوجه شدم در چه روزهایی و به چه دلایلی کتاب نخوندم و در جهت رفع اونها در حال اقدام هستم.
حدود شش ماه است که هر روز کتاب میخونم و در آخر هر ماه چند صفحه به حداقل مطالعه روزانه اضافه می کنم مثلا یک یا دو صفحه(الان به ۲۶ صفحه در روز رسیدم)
پی نوشت یک: کتابهایی هم داشته ام که بیشتر از ۱۰ صفحه در روز نتونستم بخونم ونیاز به دقت و وقت بیشتری داشت.
پی نوشت دو: در آخر پس از تمام شدن هر کتاب در جایی جداگانه تاریخ شروع و پایان کتاب و میانگین مطالعه صفحه در هر روز رو می‌نویسم و با نگاه‌کردن به اون و دیدن اینکه من در این چند ماه چه کتابهایی خوندم و هر روز مطالعه منظم داشتم لذت زیادی می‌برم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟