Menu
نویسنده مطلب : نریمان درافشان

مطلب مورد بحث:

اثر مار کبرا - کاربرد تفکر سیستمی در سیاست گذاری


۱- الزام به داشتن مدرک ICDL و معضل مدارک داخلی 
در بسیاری از سازمان‌ها برای اینکه اطمینان داشته باشند که کارمندان حداقلی از سواد کار با کامپیوتر را دارا هستند، داشتن مدرک ICDL به یک الزام بدل شد. چه برای استخدامی‌های جدید و چه تشویق کارمندان قبلی برای اخذ این مدرک و ارائه پاداش به آنان. خب،‌ ایدهٔ اصلی که افراد در مجموعه‌ای امتحان استاندارد و دارای اعتبار در همهٔ جای دنیا شرکت کنند و همه اطمینان بیابند که کارمندشان حداقلِ مهارت کار با سیستم عامل و نرم‌افزارهای اداری را می‌داند، در ذات خود مناسب است.
پس ایجاد نسخهٔ فارسی امتحان، بزرگ‌ترین مشکل قیمت نسبتا بالای آزمون‌ها بود (قیمت‌گذاری آزمون‌ها در اختیار برگزارکنندگان است، سال ۸۵ آزمون رسمی آن برای هر مهارت ۵۰ هزار تومان (در کل ۷ مهارت) بود). بعدها هم که مشکل انتقال ارز و تحریم هم اضافه شد.
از همان دوره، تعدادی آموزشگاه‌ برای خودشان آزمون هم گذاشتند و مدرک دادند و که برخیشان مورد تایید  سازمان فنی‌حرفه‌ای هم هست (برای مثال ایزایران و مجتمع فنی به عنوان سازمان‌های معتبر، حتی خود نمایندهٔ اصلی آزمون در ایران). به این ترتیب دفترچهٔ پاسپورت مانندی که به انگلیسی صادر میشد و کد رهگیری بین‌المللی داشت و هر آزمونی را که قبول می‌شدید، صفحهٔ مربوطه مهر می‌خورد تا در نهایت به مدرک نهایی برسد، کنار گذاشته شد و حالا در تبلیغ‌ها می‌نویسند «مدرک با قابلیت ترجمه».
افراد و سازمان‌هایی که هزینهٔ آزمون اصلی برایشان سنگین بود هم از این مدارک جایگزین استقبال کردند (احتمالا بین‌المللی بودن یا نبودنش فرقی برایشان نداشت). ولی در نهایت این موضوع باعث گردید تا آزمون‌ها و مدارک از نظر اعتبار هم‌سطح آزمون اصلی نباشند.
اینکه برخی متقاضیان صرفا برای رفع تکلیف دنبال این مدرک رفتند، سختگیری به خرج ندادن موسسات و کاسبی راه انداختن برای صدور این مدارک موجب شد تا امروزه با خیل افرادی مواجه باشیم که داشتن این مدرک، در مهارت کار با کامپیوترشان تفاوت چندانی حاصل نکرده است.
در نهایت، این تلاش برای برآورده سازی منافع کوتاه مدت افراد و آموزشگاه‌ها موجب شد تا

۱- مهارت کار با کامپیوتر در سازمان‌ها (به خصوص دولتی‌ها و مدیران میانی) به حد مورد انتظار نرسد

۲- در برخی شرکت‌ها مدرک افرادی که واقعا به این مهارت دست یافته‌اند هم به چشم تردید نگریسته می‌شود و در هنگام  شرکت‌های خصوصی به دنبال راه‌های ارزیابی دیگری می‌گردد تا مهارت متقاضی در کار با نرم‌افزارهای مختلف آفیس را موقع استخدام بسنجند. (وقتی نیاز اصلی سازمان ورد و اکسل است، اگر برای کاری احتیاج به اکسس یا پاورپوینت شود، کارها لنگ می‌ماند چون تسلطی به حداقل‌های آن نرم‌افزارها ندارند)

۳- امکان استفادهٔ جامعه از یک مجموعه آزمون استاندارد و همه‌گیر شدن آن در سطح مدارس فراهم نشده است.

۴- کم‌ اثر بودن هزینه‌هایی که سازمان‌ها برای این آموزش‌ها و مدارک کرده‌اند

۲- جیره‌بندی آب و بیشتر شدن مصرف در برخی مناطق

سال ۸۰ که نمایندهٔ سازمان آب در جهت فرهنگ‌سازی برای کاهش مصرف آب به مدرسه‌مان آمده بود، می‌گفت جیره‌بندی چند سال گذشته در برخی کلان‌شهرها نتیجهٔ مناسب نداشته. مردم میزان آبی بیشتر از حداقل واقعی مورد نیازشان ذخیره می‌کنند و پس از وصل شدن آب، باقیماندهٔ ذخیره‌شان به میزان زیادی هرز می‌رود. گویا وزارت نیرو به همین دلیل، تنها در شرایط بسیار بحرانی رو به جیره‌بندی آب می‌آورد.

در اینجا، مصرف‌کنندگان برای راحتی خود رو به ذخیرهٔ بیشتر آب آورده و به این ترتیب هدف اصلی سیستم که کاهش قابل توجه مصرف آب بوده، برآورده نشده. یعنی کلیت مصرف‌کنندگان حاضر به قبول سختی کمتر مصرف کردن آب نشده‌اند و تنها سختی‌ای که برخی به جان خریده‌اند، تهیه و جا دادن دبه‌های ذخیرهٔ آب بوده است.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟