Menu
نویسنده مطلب : محمد مقیمی

مطلب مورد بحث:

کفش‌هایم کو؟ (بررسی روش های حل تعارض)


همونطور که قبلا در اینجا اشاره کرده بودم، با یکی از شرکای سابقم که بازنشسته و شاغل در چند پست دولتی بود به تعارض و اختلاف بر خوردم و کسب و کاری که با خون دل راه انداخته بودم ، از هم پاشید و کشتی به گل نشست.

شریکم که دور و برش پر بود از آدمهای متملق و “بله قربان گو” توقع داشت همه حرفها و دستوراتش بدون چون و چرا اجرا بشه. رو همین حساب هم به من میگفت کل هزینه های ناشی از متلاشی شدن کسب و کار رو باید پرداخت کنم و علاوه بر اون مبلغی هم بابت اینکه این کار براش سودی نداشته بهش بدم چرا که او متعقد بود کار به بن بست خورده چون من دستوراتش رو اجرا نکرده بودم. من کل هزینه های شکل گیری و از بین رفتن اون کسب و کار رو متقبل شدم ( و هنوز هم دارم پرداختش می کنم) اما قبول نداشتم که یه پول زور هم بعنوان سود حاصل از کار ناکرده به شریکم بپردازم. بنابراین:

من گفتم: کسب و کار ما به خاطر دخالتهای بی جا و روشهای غیر تخصصی شما شکست خورده و سودی نداشته ( بلکه ضرر داشته) پس پولی به شما پرداخت نمیشه: (تکیه بر حق از نظر خودم و تکیه بر باد هوا از نظر شریکم)

او میگفت: من چند ماه پولم رو توی کار شما (وقتی شکست خود شد کار ما!)به گردش انداختم، اگه این پول رو صرف معامله ماشین و ملک کرده بودم حد اقل توی این مدت ۱۰ الی ۱۵ درصد سود میکردم. حالا که این سود رو نکردم شما باید جورش رو بکشی و پول رو بدی (و با خنده موزیانه ای تاکید می کرد که) … و خواهی داد .

(از نظر من تکیه بر قدرت و از نظر خودش تکیه بر حق و قدرت)

بعد از چند روز متوجه شدم کل حسابهای بانکی من با حکم قضایی مسدود شده و کلیه سازمانهای دولتی و غیر دولتی شهر (حتی دفاتر پیشخوان دولت) از ارائه خدمات به من امتناع می کنن  و توی شهر کوچیک خودمون واقعا با چالش جدی مواجه شدم. توی همین برهه یه دوست مشترک سراغ من اومد و گفت: فلانی من حاجی رو راضی کردم که A ریال بگیره و تورو ببخشه. بیا از خر شیطون پیاده شو و با آبروی خودت بازی نکن و این پول رو بده تا جریان فیصله پیدا کنه. منم که به قدرت بالای اون شریک در زمینه لابی کردن ، بیش از پیش پی برده بودم و دیدم که حتی بیمارستان دولتی شهرمون هم در راستای تحقق خواسته او گام بر میداره و سلامت یکی از اعضای خانواده ام که در اون بیمارستان بستری بود به خطر افتاده؛ علی رقم میل باطنی کل پولی که طلب کرده بود رو دو دستی بهش دادم و کلی تحقیر شدم. اما به قول معروف دفع افسد به فاسد کردم. (تکیه بر منافع بلند مدت)

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟