Menu
نویسنده مطلب : ریگار تارگرین

مطلب مورد بحث:

ما خیلی زود به رویدادهای خوب عادت می‌کنیم


معنایابی خاطرات خوشحال کننده برای من زیاد کار دشواری نیست. چون معمولا وقتی خاطره خوشایندی برایم پیش می‌آید که حاصل برنامه‌ریزی و تلاش‌های خودم بوده. همان‌طور که در متن هم اشاره شده، بیشتر این خاطرات منفی هستند که فرآیند معنایابی را برایمان تبدیل به پروسه‌ای ویژه و زمان‌بر می‌کنند.

خاطره منفی که اکنون به ذهنم می‌رسد، به روابط عاطفی پیشینم مربوط می‌شود. در دوره‌ای، با هر شخصی که وارد رابطه می‌شدم، در مدت کوتاهی به پایان می‌رسید. اغلب هم با امتناع کامل طرف مقابل حتی از توضیح دلیل و چرایی اتمام رابطه. و این خودش دلیل مضاعفی بود که فرآیند معنایابی را برای من طولانی‌تر و سخت‌تر می‌کرد.

در نهایت تنها چیزی که به ذهنم رسید، نوشتن و روی کاغذ آوردن تمام اتفاق‌ها و مراحلی بود که به این روند مربوط می‌شد. از فلان حرف تا کنسل کردن فلان قرار و غیره. به نظرم رسید روی کاغذ آوردن تمام این موارد، به من بیشتر کمک می‌کند که تسلط و درک بهتری از ماجرا داشته باشم.

که البته همینطور هم شد. با کمک این روش موفق شدم برخی روندها و رفتارهای یکسانی رو شناسایی کنم که به نظرم خودم تا حدی در خراب کردن روابط و جدایی طرف مقابل نقش موثر داشتند. و همچنین برخی کوتاه آمدن‌ها یا عدم ارتباط گیری درست من با طرف مقابل که منجر به ابهام می‌شد. ابهاماتی که با جمع شدنشان روی همدیگر، اختلاف اصلی و جدایی را می‌ساختند.

مطمئن نیستم که روش من برای همگان قابل استفاده باشد. ولی فکر می‌کنم حداقل کمک می‌کند درک بهتری از مساله داشته باشید و شاید نکات خوبی در پس ذهنتان قرار دهد. متشکرم

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟