Menu
نویسنده مطلب : سعیده احمدزاده

مطلب مورد بحث:

نکاتی درباره سخنرانی معرفی ایده / محصول / کسب و کار


یادم میاد تو دانشگاه و درس طراحی معماری باید استاد رو متقاعد میکردیم که طرح ما از همه نظر خوبه و هیچ مشکلی نداره. یه سخنرانی خیلی کوتاه و دفاع از طرح.

قبل از هر چیزی استاد از ما خواسته بود که روی یه توپوگرافی خیلی وحشتناک یه ویلا طراحی کنیم برای یک خانواده با دو تا فرزند. که یکی از والدین هم هنرمند بود و نیاز به اتاق کار، تاریکخونه برای چاپ عکس و آتلیه برای انجام کارهای هنری داشت. و همسرش باید شغل دیگه ای و اتاق کار دیگه ای داشت که اختیاری بود.

هر کدوم از ما یه طرحی رو کشیدیم و قرار شد یه جلسه به دفاع از طرح هامون اختصاص بدیم. یکی از طرح های خوب فقط به این دلیل شکست خورد که یکی از بچه‌های کلاس در میان اون ویلای قشنگ یک نانوایی طراحی کرده بود و همسر خانم گرافیست یک مرد نانوا بود.

اون در دفاع خودش از طرحش اسلایدهای خوبی طراحی کرده بود و برق هم قطع نشد. اما چون از خنده دیگران در مورد شغل صاحبخونه و همسرش واهمه داشت دچار لکنت زبان شده بود و هی جملاتش رو تکرار میکرد. یه جوری که ضعف زیادی از خودش نشون داد و نتونست استاد رو متقاعد کنه که طراحی کار خودش بوده.

حتی جرات نگاه کردن به کاغذهایی که یادداشت نوشته بود رو نداشت و همین باعث شد مجبور بشه طرح رو عوض کنه و دوباره روز از نو روزی از نو ..

به نظر میومد چون چیزی که میخواد بگه در نظر عموم متعارف نیست. طرز بیان براش سخت شده بود.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟