Menu
نویسنده مطلب : محسن هدائی منفرد

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن: از قتل کلمات نترسیم


پیشنهاد یک کتاب

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت  . نویسنده رابین اس شارما

این کتاب داشتان زندگی یک وکیل موفق و شروتمندی هست که او روزی در دادگاه بیهوش میشه و او رو به بیمارستان منتقل میکنند و بعد از مدتی که از بیمارستان مرخص میشود تصمیم عجیبی میگیرد , کار خودشو رها میکنه و به نقاط دیگر جهان سفر میکنه و در اخر یک راهب میشود . او از ماجرای بیهوش شدن خود در دادگاه با عنوان زنگ بیداری یاد میکنه .

در کتاب تجربه های مختلف از زندگی متفاوتش رو میگه .

این کتاب به خیلی کمک کرد با خودم بیشتر دوست بشم و همچنین بعد از هر فصل اقدام های عملی رو میگه که میتوان انجام داد و تجربه های جدیدی پیدا کرد . احساس من بعد از خوندن این کتاب این بود که حالا دنیا و زندگی رو متفاوت تر ببینم .

تجربه حاصل از این تمرین : 

این تمرین خیلی جالب بود و اینکه خیلی کمک کرد رو متن مسلط بشم و بفهمم ترتیب جمله ها چطوری بهتر میشه و کدوم کلمات استفاده کنم به متنم بیشتر کمک میکنه و نظم خوبی در اخر پیدا کرد . ( اولش داستان رو خیلی به هم ریخته داشتم توضیح میدادم )

تجربه ی بعدیم این بود که واقعا سخت بود قسمت هایی رو حذف کردن از متن . به نظرم عنوان قتل کلمات برای این درس , بهترین عنوانی هست که میشه گذاشت .

تجربه ی بعدیم اینه که وقتی کلمات رو در کاغذ به قتل میرسونیم خیلی درد بیشتری داره تا در پاک کردن نوشته از روی گوشی یا تبلت . انگار وقتی رو کاغذ مینویسیم و  بعد خط میزنیم قتل رو از نزدیک میبینیم و درد میکشیم ولی رو تبلت مینویسیم و پاک میکنیم قتل رو از راه دور یا مثلا تلوزیون دیده ایم و دردش کمتره .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟