Menu
نویسنده مطلب : محسن کشاورزرضا

مطلب مورد بحث:

پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت


شناخت ویژگی های خودم و پذیرش هرآنچه هستم اولین قدم من در پر کردن کیسه عزت نفسم خواهد بود.
انجام یکسری فرآیندها و فعالیت های زود بازده میتواند موثرباشد بالا مثل ساخت کاردستی که معمولا به نتیجه میرسد و یا ایجاد میکرو اکشنی مثل عادت به مقدم بودن در سلام کردن که این هم معمولا موفق است چون کمتر کسی است که پاداش سلام شما را با سلام ندهد! این بردهای به ظاهر کوچک در زندگی ما باعث افزایش عزت نفس اند.

حرف زدن برای کودکان که نوعی تمرین برای حرف زدن در جمع است هم می تواند موثر باشد، کارتون که گرفت برای جمع کودکان تو جشن و مراسم حرف بزنید احتمالا اگه خراب هم بکنید عزت نفس تون چیزی ازش کم نشه نسبت به سخنرانی در جمع بزرگسالان…

هروقت دارم امکاناتم را لیست میکنم داشته های مخفی ام را هم لیست کنم مثل سلامتی و داشتن اطرافیان خوب و همراهان متممی و…

سعی کنم هرآنچه برای خودم می پسندم برای اطرافیانم هم بپسندم اینطوری در برابر مسایل دیگران بی تفاوت نخواهم بود چون داشتن حس مثبت به دیگران وکمک به آنها عزت نفس مرا هم افزایش خواهد داد.

و یادم باشه که از این به بعد تشکرهام فقط لقلقه زبانم نباشه اول حرفمو تو ذهنم تحلیل کنم بگم آیا من واقعا از کاری که برام انجام شده سپاسگزارم یا میخوام لفظی تمومش کنم و خلاص؟
اینطوری به« دستت درد نکنه » های عادی شده ام روح تازه ای می بخشم و تشکرهام با انرژی تر و دلنشین تر خواهد بود و سعی میکنم مثل قبل جملاتم کلیشه ای نباشه مثل مرسی، دستت درد نکنه و ممنون و…
به جای اینها(چون تشکرهام الان ریشه ذهنی دارن) میگم:
متشکرم از لطفت، خدا خیرت بده که…، کارت عالی بود ممنون، امروز این محبتت بهم انرژی داد مرسی، و…