Menu
نویسنده مطلب : محمدعلی عبدالعلی‌زاده

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


شاید بشه در این زمینه خدمات تولید محتوا در حوزه‌ی پیشگیری و افزایش بهداشت عمومی رو مثال زد که به نظر میرسه میزان ضرورت این محصول از دید بازار چندان زیاد نباشه (عددی بین ۳ تا ۵ )  این مسئله می تونه دلایل زیادی داشته باشه. از جمله دلایلی که به ذهن من میرسه :
۱- چون تمرکز کشور در سال‌های اخیر بر روی حوزه ی درمان بوده بنابراین کم کم نیاز پیشگیری و افزایش بهداشت عمومی در میان مردم کاهش پیدا کرده.
۲- ارزشی که خدمات این حوزه برای مشتریان ایجاد می‌کنه در زمان طولانی خودش رو نشان می‌ده به همین دلیل چون رویکرد جامعه به سمت تصمیم‌گیری هایی با افق زمانی کوتاه مدته، این محصول ضرورت چندانی از نگاه مشتریان پیدا نمی‌کنه.

برخی از راهکارهایی که برای افزایش ضرورت محصول  به ذهن من می‌رسه :
۱- به نظرم در ابتدا مهمه که تا حد خوبی مردم با تفکر سیستمی آشنایی پیدا کنن تا بتونن توی تصمیم گیری هاشون افق‌های بلند مدت‌تری رو لحاظ کنن. این آموزش میتونه بستر خوبی رو برای انجام خدمات مهیا کنه.
۲-نیاز به ایجاد فرهنگ و آموزش از پایه‌های ابتدایی در مدارس احساس میشه تا بچه‌ها بتونن اهمیت بهداشت عمومی رو به خوبی درک کنن.
۳-نمونه‌های موفقی در مکان‌های مختلف دنیا، به عنوان مثال مطرح شه تا مردم بتونن نتیجه‌ی چنین اقداماتی رو به صورت عینی ببینن.
۴- در این زمینه میشه از افرادی که در حوزه‌ی درمان هم فعال هستند کمک گرفت که بعد از درمان فرد، به وی آموزش‌هایی در حوزه ی بهداشت عمومی بدهند. ( این راهکار می‌تونه موثر واقع شه زیرا فردی که سختی‌های مراحل درمان رو تحمل کرده خیلی راحت تر پذیرای چنین آموزش‌هایی هست و با اشتیاق بیشتری تجربه‌ها و آموزش‌های خودش رو در اختیار دیگران قرار میده )

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟