Menu
نویسنده مطلب : امین جباری اصل

مطلب مورد بحث:

ویژگی رقابت سالم


به نظر من رقابت سازنده و تلاش برای برنده شدن در رقابت،‌ در کنار اینکه ما رو به اخلاق دعوت می‌کنه، سودآوری بالاتری هم نسبت به رقابت مخرب داره.

 

هر کدوم از رقبای ما، در زمینه‌های متفاوت نسبت به ما برتری دارند و شکست دادن هر کدوم از اونها، اقدامات متفاوتی میطلبه.

وقتی که هدفمون رو شکست رقبا قرار میدیم، مجبوریم با تک تک اونها به طور مجزا بجنگیم. حتی ممکنه سایر رقبا هم از این جنگ حمایت کنند تا توان ما بیشتر تحلیل بره و ضعیف‌تر بشیم.

در مقایسه وقتی روی بهبود وضعیت خودمون سرمایه‌گذاری می‌کنیم، هر گامی که برمیداریم ما رو همزمان یک گام از همه رقبای فعلی و آتی پیش میندازه.

سرمایه گذاری‌های مستمر ما برای ارتقا خودمون،‌ در بلند مدت یک انباشتگی مثبت از مزیت‌ها رو برای ما ایجاد می‌کنه در حالی که اقدامات ما برای تخریب رقبا، رقبای ما رو تضعیف می‌کنه بدون اینکه دستاوردی برای ما داشته باشه.

 

یک ایراد بزرگ رقابت مخرب، به ارتباط اون با استراژی برمی‌گرده.

قریب به اتفاق سازمان‌ها و کسب و کارها معتقدند که استراتژی رقابت سازنده رو دنبال می‌کنند و فقط به صورت موردی ممکنه درگیر بازی تخریب رقیب بشن. تبعا برنامه‌ریزی‌ها و هدف گذاری‌های آتی خودشون رو هم با توجه به این استراتژی تدوین می‌کنند.

به ندرت ممکنه که تخریب رقبا به عنوان استراتژی اصلی و مدون یک مجموعه انتخاب بشه.

با این حال، چیزی که در عمل مشاهده میشه، عکس این وضعیته. تعداد انگشت‌شماری از سازمان‌ها و کسب و کارها، استراتژی رقابت سازنده رو در عمل هم دنبال می‌کنند و سهم بالایی از منابع اونها صرف پیگیری استراتژی پنهانِ رقابت مخرب میشه.

وقتی که در عمل استراتژی متفاوتی از استراتژی اصلی رو دنبال می‌کنیم، آسیب‌های زیادی به ما وارد میشه.

با این اتفاق همه برنامه ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایی که انجام دادیم، بیهوده میشن. منابع ما صرف تخریب رقبا میشه و انتظار داریم که به شکل معجزه آسایی به اهدافی که انتخاب کردیم هم برسیم.

از طرفی چون برای تخریب رقبا به طور شفاف و مدون برنامه ریزی نکردیم، افق زمانی تصمیم‌های ما کوتاه میشه و اثربخشی اقدامات ما به شدت کاهش پیدا می‌کنه.

نداشتن برنامه مشخص آسیب دیگه‌ای هم به همراه داره.

وقتی از قبل برای رسیدن به یک هدف برنامه ریزی می‌کنیم،‌ تا حدودی بودجه و هزینه مورد نیاز برای رسیدن به اون هم مشخص میشه. ما از قبل می‌دونیم در ازای صرف چه هزینه‌ای باید انتظار کسب چه چیزی رو داشته باشیم.

ولی وقتی تصمیمات ما از یک برنامه مشخص پیروی نمی کنند، خیلی وقتها حساب مجموع هزینه‌هایی که برای هر خرده تصمیم صرف میشه،‌ از دستمون در میره. به خاطر همین هم هزینه زیادی صرف شکست رقیبامون می‌کنیم و متوجه هزینه‌ها نمیشیم. وقتی به خودمون میایم که به جای پیگیری هدف اصلی، در باتلاق شکست حریفامون گیر افتادیم.

 

با وجود همه مزایای رقابت سازنده، این راه پیچیدگی و دشواری زیادی داره.

پیدا کردن راهی برای شکست دادن هر رقیب خیلی راحت‌تر از ایجاد تمایز و ارزشیه که مشتری حاضر به پرداخت هزینه اون باشه.

دور از انتظار نیست که خیلی‌ها راه ساده‌تر رو برای این رقابت انتخاب کنند.

کسی هم که پیروز شدن در رقابت رو انتخاب می‌کنه، باید آمادگی مقابله با این چالش‌ها رو داشته باشه و به طور مداوم برای پیدا کردن راه‌های جدید ایجاد تمایز، تلاش کنه.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟