Menu
نویسنده مطلب : مریم نجفی

مطلب مورد بحث:

پرورش استعدادها - داشته های من چیست؟


اکثریت ما لیست چیزهایی که نداریمو راحت تر مینویسیم تا لیست داشته هامونو.

متمم عزیز ممنون که این مطلبو برامون گذاشتی تا یادمون بیافته برای اینکه پیشرفت کنیم لازم نیست به نداشته هامون اتکا کنیم و در جهت بر طرف کردن ایرادات گام برداریم … بلکه با اتکا به داشته هامون و پر رنگ کردن چیز هایی که داریم خیلی بهتر و زودتر به نتیجه میرسیم تا زمانی که بخوایم کاستیهامونو اصلاح کنیم.

داشته های من:

– یکی از بزرگترین خصیصه هام توی زندگی سازگار بودنمه. اینکه توی هر شرایطی و موقعیتی که قرار بگیرم بخوبی باهاش کنار میام و و بدون ناراحتی و اذیت، شرایط رو قبول میکنم و دنبال این میگردم که خوب، حالا شرایط اینه چی کار میشه توی این موقعیت انجام داد.

– ظاهرم آروم و خونسرده . حتی اگه تحت استرس باشم و دچار اشفتگی درونی باشم کسی متوجه نمیشه، چون توی ظاهر خیلی اروم و خونسردم.

– صبورم . نسبت به سایر افراد توی موقعیت های مختلف صبور ترم .

– در انجام کارها استقامت بهتری دارم.( البته اگه اون کارو خودم با رضایت قبول کرده باشم و یا انتخاب خودم بوده باشه چون جبر و نمیپذیرم )

– مهربونم . (بلااستثنا از اطرافیانم از هر کسی بپرسی مریمو تو یه کلمه تعریف کن میگه مهربون ) ادمها رو همونطور که هستند دوست دارم و میپذیرم و بدون هیچ چشم داشتی بهشون محبت میکنم و حتی بدون اینکه به خاطر موقعیت اجتماعی و یا سمت سازمانی بخوام تفکیکشون کنم بهشون محبت میکنم.

– ادم درونگرایی هستم.

– آدم کمال گرایی هستم ( اما هنوز توی بد یا خوب بودن این ویژگی به نتیجه ای با خودم نرسیدم )

– برای امور زندگیم استقلال دارم و جز به خودم به هیچکس متکی نیستم.

– رویا پرداز فوق العاده ایم ( اینم مثل کمال گرایی هنوز خوب و بدشو نمیدونم )

– توی قرار ملاقات هام ، کلاسهای درسم و یا هر جای دیگه ای همیشه جزء اولین نفراتیم که میرسم و به ندرت پیش میاد که دیر کنم.

– سنگ صبور خیلی خوبیم و همه باهام دردودل میکنن و تا اونجا که از دستم بر بیاد هر کاری برای بر طرف کردن مشکلات اطرافیانم انجام میدم.

– ادم معتمد و قابل اطمینانی هستم و هیچوقت از اعتماد دیگران سوء استفاده نمیکنم.

– سکوت و تنهایی و آرامش رو دوست دارم و اگر ساعتهای زیادی رو بخوام اینطوری سپری کنم اذیت و خسته نمیشم.

– عاشق کتاب و کتاب خوندنم . البته تا الان خیلی هدفمند مطالعه نمیکردم. ( هر وقت خسته و عصبی باشم سعی میکنم برم کتاب فروشی و وقتی اونجام اصلا گذر زمان رو احساس نمیکنم و این بهم ارامش میده )

– قبل از اینکه بخوام کاری رو انجام بدم اول چشم اندازشو برای خودم در نظر میگیرم و بعد با اولویت بندی کردنش و با در نظر گرفتن نتیجه انجامش، اقدام میکنم.

– چند تا کارو هم زمان خیلی راحت انجام میدم ( با اینکه متمم گفته بود موازی کاری اصلا چیز خوبی نیست با این وجود موازی کاری برای من جز یکی از خصایصم  بوده که دارم سعی میکنم با از بین بردنش به نتیجه بهتری برسم چون مقاله متمم در این خصوصو خیلی قبول دارم )

– وقتی تعهد میدم هیچ چیز نمیتونه تعهدمو بشکنه حتی اگر به ضررم تموم بشه ولی چون تعهد دادم تا اخرش پاش وامیسم .

– خیلی راحت پول خرج میکنم ( نه اینکه پولم زیادی کرده باشه و بی حساب و کتاب خرج کنم. نه . ولی خیلی راحت از پول دل میکنم و ازش میگذرم .)

– در زمینه پشتیبانی خیلی خوب عمل میکنم. زمانی که قرار باشه نقش پشتیبان  رو ایفا کنم و از پشت صحنه نظاره گر باشم نقص های کارو راحت تر و بهتر میبینم و بهتر میتونم برای برطرف کردنش برنامه ریزی کنم و پیشنهاد بدم.

– تمام تجربیات و چیز هایی که بلدم رو خیلی راحت به دیگران منتقل میکنم بدون اینکه بترسم نکنه اونها بخوان موقعیتمو به خطر بندازن… تمام و کمال تجربیاتم و انتقال میدم.

و…