Menu
نویسنده مطلب : شهاب الدین شریفی

مطلب مورد بحث:

استراتژی تمرکز به عنوان یک استراتژی رقابتی


سلام،

در ابتدا یه تجربه شخصی! در زمینه استراتژی تمرکز، کتاب “شرکتهای بزرگ، مشکلات بزرگ” آقای “جک تراوت” در نگاه من تحول زیادی ایجاد کرد و به نظر من عالیه.

در خصوص نمونه میشه شرکت نفت موبیل (mobil) اشاره کرد. این شرکت در زمانی که جایگاه های سوخت بسیاری وجود داشتن، تصمیم به احداث(یا ایجاد) جایگاهی بسیار تمیز، با بوفه های مرتب و سوختی مناسب با برند خودش گرفت. البته هیچکدوم از موارد گفته شده را با سیاست قیمت کم عرضه نکرد(حذف گروه مشتریانی که دنبال قیمت کم بودند).

البته نحوه انتخاب این استراتژی و پیاده کردن اون به روش BSC (روش ارزیابی متوازن) و نتایج بی نظیرش به همراه چند مورد مشابه به طور کامل در کتاب “سازمانهای استراتژی محور” به ترجمه استاد “پرویز بختیاری” اومده. البته کتاب استراتژی چیست آقای پرویز بختیاری هم در زمینه استراتژی کتاب ارزشمندیه.

مثال دوم:

فروشگاههای جدید زنجیره ای “جانبو” این فروشگاه از نظر من با توجه به مناطقی که در اون شعبه زده، هدفش “ایجاد لذت خرید فروشگاهی برای مردمی که در مناطق متوسط و متوسط به پایین هستن” بوده. این فروشگاه در مقایسه با هایپر مارکتهای لوکسی که اغلب در مناطق با پتانسیل بالاتر ایجاد میشن! کاملاً موفق بوده(با توجه به افزایش تعداد شعبات و تاثیری که رو فروش مغازه های مجاورشون داشتن).

این مجموعه مناطق شمال شهر را از قسمت بازار هدفش خط زده.