Menu
نویسنده مطلب : سید میثم صباغ

مطلب مورد بحث:

از ایده تا فرصت اقتصادی: چند سوال برای ارزیابی ایده های کسب و کار


آموزش افراد میان سال و مسن در زمینه آی تی.

usercontent

با توجه به فراگیر شدن روزافزون استفاده از اینترنت به نظر میرسد که مطرح شدن چنین ایده ای مورد استقبال قرار گیرد. آموختن استفاده از اینترنت نه تنها کیفیت زندگی بلکه کیفیت کسب و کار افراد مسن را نیز ارتقا خواهد داد، به عنوان نمونه به استفاده از تلگرام و همچنین اسکایپ و ایمو برای ارتباطات دورادور اشاره می کنم.

آموزش کامپیوتر، استفاده از اینترنت و انجام کارهای بانکی و اداری همیشه بوده است، لذا ترکیب این ایده ها و خلق ایده جدید به بررسی بیشتری احتیاج دارد. به نظرم ایجاد تمایل برای شرکت در این دوره ها از دو منظر دشوارتر از توضیحات ارائه شده است. یکی ایجاد احساس نیاز به یادگیری و  سپس انگیزه شرکت در کلاس و پرداخت هزینه آموزش. به عنوان مثال، پیاده روی و گشت و گذار روزانه، حداقل برای آقایان بازنشسته مهم بوده و جزو برنامه ها ست و بخشی از کارهای مورد نظر این کسب و کار به عنوان فعالیت های جنبی و شاید بدون دردسر در زمانی که خارج از خانه هستند انجام می شود.

به نظرم تمرکز ایده باید بر روی تلفن های هوشمند باشد و شاید باید سیستم پشتیبان آموزش برای زمانی طولانی تر از حالت های مرسوم طراحی کرد.

به نظرم به راحتی نمی توان عمر طولانی برای این کسب و کار پیش بینی کرد، با توجه به توزیع سنیجمعیت کشور، تعداد میانسالان و پیران آینده که نیاز به این خدمات نداشته باشند افزایش خواهد یافت.