Menu
نویسنده مطلب : Elham Mohamadi

مطلب مورد بحث:

ایمیل مارکتینگ چیست؟ تکنیک های بازاریابی ایمیلی کدامند؟


اخیراً به دلیل اینکه بسیاری از شرکتها اقدام به ارسال خبرنامه می کنند و هیچکدام از ایمیلها نیز هدفمند نیست، تمایل به دریافت چنین ایمیلهایی بسیار کاهش یافته است.  درصد بسیار کمی از این ایمیلها توسط کاربران خوانده می شوند و معمولا این ایمیلها قبل از باز شدن پاک می شوند.

به عنوان مثال خبرنامه هایی که هر روز توسط دیجی کالا برای کاربران ارسال می گردد قطعا پس از مدتی برای یوزرها به یک مزاحمت اینترتنی بدل می شود و اشخاصی مثل بنده بعد از گذشت چند روز از دریافت چنین ایمیلهایی که انصراف میدهند.

بهتر است شرکتها قبل از ارسال خبرنامه های روزانه انبوه و بی هدف، اقذام به بررسی نیازهای مشتریان خود کنند.  سپس در زمان مناسب و با در نظر گرفتن نیازها و انتظارات مشتریان، طراحی پیام و محتوی آن صورت پذیرد. این خبرنامه ها و ایمیلها با ساده ترین و کوتاهترین جملات باید یک پیغام اثرگذار به مشتری ارسال نمایند.

چنانچه در هر خبرنامه یا ایمیل ارسالی به مشتری خلاقیت به کار رود و شخصی سازی این ایمیلها مشتری نوعی ارزش معنوی احساس کند، ایمیل مارکتینگ موثر خواهد بود

شاید بهتر است کمی به عقب برگردیم و در برخی موارد به جای استفاده از ایمیل مارکتینگ از اس ام اس که احتمال خواندن شدن آن به مراتب بیشتر از ایمیل است استفاده کنیم. یا در برخی موارد ارسال نامه های پستی به اشخاص مورد نظر بسیار موثرتر خواهد بود، البته این روش زمانبر و هزینه بر است و ترچیحا می بایست برای مشتریان خاص ارسال گردد.