Menu
نویسنده مطلب : محمدرضا محمودی

مطلب مورد بحث:

تعریف حمایت اجتماعی چیست؟ معرفی انواع حمایت های اجتماعی


با سلام

۱-حمایت احساسی و هیجانی:‌ یک مورد که همیشه به دنبالش بودم و تو هر رابطه‌ای از عشق و علاقه برام مهم‌تر بوده و هست، مساله اعتماده. این‌که کسی به ما اعتماد کنه در هر سطحی، باید به ما یادآوری کنه که مسئولیت مهمی رو دوشمونه و حتی اگر کسی رو دوست نداریم ولی اون شخص به ما اعتماد داره، نباید به اعتمادش خدشه‌ای وارد کنیم.

۲-حمایت ابزاری و فیزیکی:‌ اعتراف می‌کنم برای اولین بار که این عنوان رو دیدم، یاد خاطرات دوران مدرسه افتادم که اگر دوستی داشتیم که میخواست با کسی دعوا کنه، همیشه اقدام به یارکشی می‌کرد و این هم انتظار فوق‌العاده مهمی بود که وسط دعوا دوستامون رو تنها نذاریم.

۳-حمایت اطلاعاتی: خرید کردن مهمترین موضوعیه که به ذهنم می‌رسه. خیلی برام پیش اومده که قبل خرید از نظرات دوستام استفاده کنم چون دوستا همیشه به هم حقیقت رو میگن.

۴-حمایت در ارزیابی و شناخت:‌ صمیمی‌ترین دوستم، میثاق، همیشه تو حساس‌ترین لحظات زندگی حواسش بهم هست. یعنی هر وقت مشکلی برام پیش اومده، حتی یک بار هم نشده که میثاق همون لحظه حس نکنه و زنگ نزنه و یادم نیاره که چقدر قوی هستم و باید قوی بمونم با این‌که کیلومترها از هم دوریم ولی همیشه حواسمون به زندگی و کار همدیگه هست.

 

سپاس

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟