- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : سعید عباسپور

مطلب مورد بحث:

خبر مهم: بهبود گزارش‌دهی ارزیابی مشارکت کاربران


رشد و توسعه متمم حس خوبی به من میده خوشحالم از این بابت.

پیشنهاد:

۱- ترتیب نمایش کامنتها در پروفایل بر اساس تاریخ ، حداقل برای من خیلی کاربرد داره مثلا میتونم در مرورهای بعدی ترتیب مطالعه قبلیم رو ادامه بدم و بدونم کدوم درس رو تا کجا پیش بردم. از این جهت من فکر میکنم اگر ترتیب نماش انتخابی باشه کاربردیتره.

۲- در ارتباط با کامنتها و دکمه آموزنده بود اینطور حس میکنم که بزخی آموزنده بودها بیشتر برای ابراز خرسندی و رضایت از مطالعه کامنت یا حتی تشکر ، زده میشه بعبارت ساده تر کارکرد لایک فیسبوکی پیدا میکنه بر این اساس من فکر میکنم اگر دکمه پسند در کنار آموزنده بود قرار بگیره کاربران هم در این تفکیک مشارکت میکنند و اون موقع این طرح جداسازی مشارکتهای دروس تخصصی از عمومی دقیقتر میشه.

۳- در راستای این تفکیکهایی که مطرح کردید فکر میکنم جالب باشه اگر در ابتدای هر درس هم مشخص بشه مثلا ده کاربری که بیشترین مشارکت رو داشتند چه کسانی بودند. مثلا اگر درس تفکر سیستمی رو شروع میکنیم در درس معرفی در بخشی ده نفری که از مجموع کل دروس دوره تفکر سیستمی بیشترین آموزنده بود رو دریافت کرده و بیشترین مشارکت رو داشته نمایش داده بشه. مهمترین کاربرد این نمایش در هر درس اینه که مثلا من میدونم در درس استراتژی در کنار تیم متمم کدام کاربران صاحب نظر هستند و در یک درس بخصوص به نظر کدام کاربران بیشتر میتوان تکیه کرد

۴- در مجموع اگر قرار باشه تا اینحد دقیق و شفاف روی میزان مشارکت کاربران مانور داده بشه اینطور به نظر میرسه که مشکلی پیش میاد. تصور کنید درسی نظیر استراتژی که تعداد قابل ملاحظه ای درس ارائه شده کامنتهای بسیار زیادی درج شده و اطلاعات بسیار زیادی از میزان مشارکت دوستان در سیستم ثبت شده و در این زمان یک فرد صاحب نظر و دارای معلومات به متمم بپیونده و شروع کنه به درج دیدگاههای بسیار مفید اما از اونجایی که تعداد کامنتها زیاد شده و مدت زیادی از ارائه درس گذشته دیگه حتی ممکنه کامنت اون فرد خونده هم نشه البته معکوس نشون دادن کامنتها در این اواخر حرکت خوبی بود که کامنتهای جدیدتر بالا بیاند و خونده بشند (هرچند حداقل برای من فرقی نکرد چون همچنان نظیر سابق مایلم اولین کامنتها رو که معمولا مهمترند اول بخونم چون مثلا کامنتهای آقای شعبانعلی که خیلی برای من مهمند معمولا در ابتدا قرار میگیره و عملا کامنتها رو از آخر به اول میخونم!)