Menu
نویسنده مطلب : ایمان احمدپور

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


تجسم فضایی:بین دوستانم معروفم که از فضاهای سه بعدی در درس نقشه کشی صنعتی چیزی سر در نمیاوردم و ازش میترسیدم،علتش این است که تا خود دانشگاه حتی یکبار هم به این مسئله(مثلا تبدیل سه بعدی به دو بعدی روی کاغذ یا… ) فکر نکردم اما به محض کمی تلاش و صرف فکر در این زمینه میتوانم خودم را به حد قابل قبولی برسانم . در مورد   پارک دوبل هم خوب هستم.

استقراء:در اینکه از میان تفاوت ها شباهت ها را ببینم ،میتونم بگم در حد قابل قبولی توانایی دارم . حتی امروز با دیدن یک برنامه ی تلویزیونی در حد کمتر از ۵دقیقه ،ایده ی یک فعالیت در ذهنم پدید آمد و آغازش کردم .

ایده پردازی(آیدیافوریا) :لبریز از ایده بودن . کلا آدم پر حرفی هستم و خودم میدانم که بسیاری از نظراتم بیخود و مسخره و بدون فکر است و اصلا از قصد اینجوری حرف میزنم . برای ایده دادن هم همینطوری هستم و به حالت شوخی و مسخره بازی ایده هایم را میگویم و بسته به طرف مقابل برخوردهای متفاوتی با من میشود .

خواندن سریع (گرافوریا):و پیداکردن سریع یک عدد یا اسم از یک لیست برایم کار راحتی میباشد و میتوانم سریع اینکار را انجام بدهم .

استعداد تحلیلی:تا حد قابل قبولی این توانایی را دارم که برای حل معماهای زندگی ام تفکر کنم و از تحلیل استفاده کنم و موارد بسیاری با تخلیل کردن توانسته ام که مسائلم را حل کنم . این استعداد یعنی توانایی کار بر روی اطلاعات موجود .

توانایی کار با اعداد:در حفظ کردن اعداد متوسطم و در جمع وقتی کار ضرب و جمع میخواهد انجام بشود ترجیح میدهم کمتر از ذهنم کمک بگیرم.

استعداد موسیقی:توانستم در تست های آنلاین درصد بالایی را کسب کنم . فقط در مواقعی که شخصی که مدت ها صدایش را نشنیده ام یا اصلا فکرش را هم نمیکنم که تماس بگیرد ،هنگامی که تماس میگیرد در بعضی موارد تشخیص نمیدهم .

تسلط بر انگشتان :علاقه ی زیادی به کار با ابزارآلات دارم و معمولا دوست چیزی که خراب میشود را خودم تعمیر کنم یا با نگاه کردن کارهایی که تعمیرکار انجام میدهد میبینم که کار خیلی ساده ای بوده و چرا ماشین را به تعمیرگاه بردم  .

حافظه طراحی:اکثر استعدادها مثل این استعداد به نظر من اگر بهش فکر کنیم و خودمون را در معرضش قرار بدیم یا بهش فکر کنیم قطعا توانمند خواهیم بود . مثلا من اگر با این دید به مهمانی بروم که بتوانم موقعیت اتاق ها و درها را شرح بدهم تا زمانی که اصلا به موضوع فکر نکنم ،متفاوت خواهد بود . اما در مورد موقعی که یک تست داده میشود بازهم بستگی به اون شرایط و حالاتم دارد که بتوانم درست پاسخ بدهم یا نه .

یادگیری کلمات در زبان دیگر  توانمند هستم و میتوانم زبان های دیگر را یاد بگیرم . البته برای این توانمندی باید وقت بگذارم و به فرصت تبدیلش کنم . و وقتم را در چیزهایی که استعداد ندارم نگذرانم .

در تشخیص رنگها به نظر میرسه ضعیف باشم . چون کرارا نوشابه ی نارنجی را میگویم زرد و از این قبیل سوتی ها در تشخیص رنگ ها داده ام:))

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟