Menu
نویسنده مطلب : سکینه شفیعی نژاد

مطلب مورد بحث:

تحلیل صفحه فرود | اهداف، ترافیک، CTA و ...


از آنجائیکه  با فضای سئو آشنایی چندانی ندارم و اطلاعاتم در حد چند درسی است  که در متمم خوانده ام تحلیلم رو با توجه به علاقمندیم به بحث استراتژی محتوا بیان می کنم.
* تحلیل  landing page سایت خیرگذاری کتاب ایران ibna ، اولین گزینه معرفی شده توسط گوگل در جستجوی کلمه ” نویسندگی “.   yon.ir/h6TDy  
– کسب رتبه در موتور جستجو
بر اساس  چیدمان و طراحی سایت خبرگذاری، می توان گفت هدف این سایت به خاطر ماهیت اصلی آن، که پایگاه اطلاع رسانی خبری در حوزه کتاب و کتابخوانی است، نیاز دارد تا برای بهتر دیده شدن افراد بیشتری را با مطالب خود آشنا کند. بنابراین می توان گفت که به هدف خود نیز رسیده چون در جستجو، اولین گزینه ای که گوگل  معرفی کرد همین سایت بود.
– ثبت پیام یا دیدگاه درسایت
از اهداف دیگر این سایت است ثبت پیام بازدیدکنندگان و نشان دادن پیام ها به مخاطبین است که هم رضایت بازدید کننده را در بردارد که توانسته در بحث ها مشارکت نماید و هم دارنده سایت با کسب نظرات مخاطبین خود می تواند به اصلاح و  ارتقاء کیفیت مطالب خود بپردازد.
– ثبت Rss  سایت توسط بازدید کنندگان
یکی دیگر از اهداف این سایت ترغیب مخاطبان به افزودن آدرس Rss به مجموعه سایت هایی  است که پیگیری می کنند.
بقیه اهدافی که در این درس ذکر شده بنظرم با این صفحه  تامین نمی شود.

* تحلیل  landing page سایت ” شاهین کلانتری “، دومین گزینه معرفی شده توسط گوگل در جستجوی کلمه ” نویسندگی “.    yon.ir/lbYDx 
نظر دادن در مورد سایت جذاب و خواندنی دوست عزیز متممی ام آقای شاهین کلانتری کار آسانی نیست ولی امیدوارم تحلیل ناقصم را بگذارند به حساب محدودیتهایی که برای حل این تمرین دارم.
– کسب رتبه در موتور جستجو:
اگرچه هدف اصلی سایت، توسعه مهارت فردی و نوشتن است اما این سایت به خاطر داشتن محتوای جذاب و اطلاعات با ارزش در زمینه نویسندگی –  بروزرسانی مرتب سایت – دسترسی آسان به محتوای سایت – مشخص بودن لینک های وب سایت و بسیاری موارد دیگر، علاوه براینکه رضایت بازدید کننده را جلب کرده است، به بهبود رتبه سئو نیز کمک کرده و توانسته رتبه دوم در موتور جستجو را بدست آورد.       
از دیگر اهداف این سایت به ترتیب:
– دریافت ایمیل بازدید کننده جهت ارسال خبرنامه و کتاب
– کلیک کردن بازدید کننده روی یک لینک جهت دسترسی به محتوای بیشتر ومنابع آن
– به اشتراک گذاری لینک صفحه در پلتفرم های اجتماعی
– ثبت پیام و یا دیدگاه در سایت

 * تحلیل  landing page سایت ” نو گام “ سایتی که توسط  گروهی از جوانان ایرانی مهاجر در لندن  که با هدف نشر کتابهای الکترونیکی، ترجمه و انتشار کتابهای رایگان، با حمایت مالی بازدید کنندگان، ایجاد شده است.   
http://nogaam.com/blog/tag/681/
– دانلود یک فایل یا همان کتابهای منتشر شده
– گوش دادن آنلاین به فایل صوتی یا همان کتاب های صوتی و پادکست ها

– کلیک کردن بازدید کننده روی یک لینک جهت دسترسی به محتوای بیشتر
– تراکشن مالی جهت حمایت داوطلبانه بازدیدکنندگان از نویسندگان و مترجمین و نشر کتابها

– ثبت پیام یا دیدگاه در سایت
– دریافت ایمیل بازدید کننده جهت دسترسی به دوره های آموزشی رایگان و حمایت مالی
– به اشتراک گذاری لینک صفحه در پلتفرم های اجتماعی
– شرکت در یک  مسابقه