Menu
نویسنده مطلب : حسین میالوئی

مطلب مورد بحث:

تاریخچه بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری


سلاممن برای این درس برند آبمیوه خارجی رانی که در ایران هم فرانچیز داشت رو بررسی می کنم . و از نقاط قوت اش شروع می کنم و به نقاط ضعف اش میرسم

۱٫ دیدگاه محصول محور : این برندآبمیوه با تیکه های میوه ای که در محصولش قرار داد برای دوره ای که این نوع آبمیوه کمیاب یا نایاب بود یک کیفیت محصول متفاوت با تنوع نسبتا خوب به بازار اراِئه کرد که برای مقطعی حدود ۲ سال یکه تاز بازار بود

۲٫ دیدگاه فروش محور : با ورود آبمیوه های جدید به بازار این برند نتونست مشتری وفادار خودش رو حفظ کنه چرا که از هیچ تکنیک فروشی استفاده نمی کرد و برندهای مانند پوپ و موگو موگو با بسته بندی به روزتر توانستن سهم عمده ای از بازار رانی رو تصاحب کنند.

۳٫ دیدگاه بازار محور: این برند با عدم توجه به برندینگ و نیاز مشتری آنچنان به محصول محور بودن اصرار کرد که امروز روز بجایی رسیده که استفاده از این برند مانند استفاده از شامپوی تخم مرغی برای افرادی با سلیقه دهه های پیش تلقی میشه.

۴٫دیدگاه ارتباط با مشتری : بنظر من این برند هم چنان در مرحله محصول محور مانده و هیچ دیدگاهی به عنوان پایگاه مشتری محور و ایجاد ارتباط با مشتری تعریف نکرده است .

در پایان امیدوارم کشورمون بجایی برسه که همه به درجه ای از تکامل شخصی برسیم که داشته های علمی و تجربی مون رو برای ارتقا یک شغل یا یک صنعت یکپارچه کنیم تا به خرد جمعی اون صنعت برسیم .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟